Tylko do końca października będzie działać słynna księgarnia Wratislavia, zlokalizowana przy placu Legionów. Właściciele lokalu poinformowali, że m. in. ze względu na rosnące koszty utrzymania, a także skutki pandemii, są zmuszeni do zamknięcia księgarni. Kultowa Wratislavia zaopatrywała wrocławian w lektury i artykuły papiernicze przez 61 lat.

Przez ten długi okres wiele się u nas działo, przeżyliśmy i stworzyliśmy kawałek historii. Wielu z Was pewnie pamięta jeszcze księgarnię w zupełnie innej odsłonie – może nawet jako największą księgarnię we Wrocławiu. Dla nas jest to koniec pewnego etapu w życiu całej rodziny, ale jest to także koniec dużego rozdziału w historii Wrocławia – wyjaśniają właściciele księgarni.

Na decyzję o zamknięciu złożyło się wiele czynników.

Nie będziemy ukrywać, że do zamknięcia zmusiły nas rosnące koszty utrzymania lokalu, pandemia, która zamroziła na pewien czas cały świat oraz decyzje niektórych polityków, fundujących nam kosmiczne pomysły takie jak m.in. „Polski ład” – dodają właściciele i dziękują wszystkim klientom za wspólnie spędzone lata i zakupy robione przez nich w księgarni.

Aktualnie we Wratislavii trwa wyprzedaż całego asortymentu. Drzwi księgarni zostaną zamknięte na stałe 31 października.

Foto: mat. Wratislavia