W sobotę 9 stycznia 2021 roku, ruszy kolejny etap przebudowy mostu Pomorskiego Południowego. W związku z pracami zmienią się rozkłady jazdy komunikacji zbiorowej.

W ramach kolejnego etapu prac, który potrwa około trzech miesięcy, wymieniane będą rozjazdy na skrzyżowaniu ulic Pomorskiej i Grodzkiej. Jednocześnie rozpoczną się skomplikowane roboty związane ze schowaniem rur ciepłowniczych, które do tej pory szpeciły most.

Podczas realizacji tego zadania, kierowcy samochodów będą korzystać mogli z ulicy Grodzkiej, ale będzie ona zwężona w pobliżu mostu, w związku z czym zalecana jest duża ostrożność.

W przypadku rozkładów jazdy komunikacji miejskiej, zmiany będą następujące:

Tramwaje linii okólnej 0L i 0P zostaną zawieszone a w ich miejsce zostanie uruchomiona okresowa linia tramwajowa nr 70, która będzie kursowała w obu kierunkach na trasie Osobowice – pl. Staszica – Dw. Nadodrze – Nowowiejska – pl. Grunwaldzki – pl. Wróblewskiego – Pułaskiego – Dw. Główny PKP – Ślężna – Park Południowy.

Szóstka„w kierunku pętli Krzyki będzie kursowała od pl. Bema objazdem przez mosty Młyńskie, Halę Targową, plac Dominikański i ulicę Skargi, Teatralną do ulicy Świdnickiej, a „siódemka” jadąca w kierunku Kleciny będzie kursowała objazdem od ulicy Drobnera przez ulicę Dubois, most Mieszczański, ulicę Jagiełły, most Sikorskiego, pl. Jana Pawła II i ulicę Ruską do ulicy Kazimierza Wielkiego z pominięciem przystanku „Uniwersytet Wrocławski„.

W kierunku powrotnym linia 6 i 7 będzie kursowała bez zmian przez ulicę Szewską.

Tramwaje linii 14 i 24 zostaną zawieszone a w ich miejsce zostanie uruchomiona okresowa linia tramwajowa nr 74, która będzie kursowała w obu kierunkach na trasie Krzyki – Powstańców Śląskich – Hallera – Grabiszyńska – pl. Legionów – pl. Orląt Lwowskich – pl. Jana Pawła II – Dubois – Pomorska – pl. Staszica – Osobowice,

Autobusy linii K, 132, 142, 247, 248 i 257 kursujące ulicą Grodzką będą kursowały bez żadnych zmian.

Most Pomorski odkrywa swoje tajemnice.

 

Źródło: mat. prasowy
Foto: Wrocławskie Inwestycje