Ubiegłoroczne potańcówki na świeżym powietrzu cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców, dlatego w tym roku postanowiono kontynuować organizację tanecznych imprez. Już niebawem wrocławianki i wrocławianie ponownie będą mogli bawić się w rytm różnorodnej muzyki, jednak z małą różnicą – tym razem tańce nie odbędą się na placu Wolności, tylko na Wyspie Słodowej.

Pierwsza edycja Wrocławskiej Potańcówki została zorganizowana z okazji Święta Wrocławia i odbyła się 26 czerwca 2021 roku. Impreza przyciągnęła sporo osób w każdym wieku, które wspólnie świetnie się razem bawiły i tańczyły w rytm muzyki z różnych stron świata. Podobnie było podczas kilkunastu kolejnych edycji.

W tym roku pierwsza taneczna impreza odbędzie się podczas 7. Dni Odry 2023, a jej motywem przewodnim będzie przepływająca przez Wrocław rzeka Odra oraz kolor niebieski. Organizator imprezy, a mianowicie Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, zachęca osoby wybierające się na potańcówkę do założenia niebieskich ciuchów lub przypięcia do ubrania niebieskiego elementu.

Postaramy się, by na Wyspie Słodowej królowały hity nawiązujące do wody, rzek, mórz i oceanów, ale z pewnością w muzycznym repertuarze każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. W przerwie od tańca będzie można odpocząć na leżaku, nie zabraknie także wrocławskich foodtrucków, baru wodnego MPWiK, a przede wszystkim niezwykłego klimatu Wyspy Słodowej – zachęca WCRS.

Najbliższa Wrocławska Potańcówka odbędzie się w piątek (19 maja) w godzinach 18:00-23:00. Wstęp jest bezpłatny.

 

Foto: zdjęcie ilustracyjne/mat. Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego