Designerski hotel zlokalizowany na Ostrowie Tumskim zwyciężył w konkursie European Property Awards aż w dwóch kategoriach. Doceniono jego nowoczesną architekturę oraz stylowe wnętrza.

Konkurs European Property Awards to jedno z najważniejszych europejskich wyróżnień przyznawanych profesjonalistom związanym z branżą wnętrzarską oraz nieruchomościami. W tegorocznej edycji nie zabrakło polskich nominacji, jednak największe uznanie zdobył wrocławski hotel The Bridge.

The Bridge zdobył w europejskim finale konkursu European Property Awards 2020-2021 aż dwa tytuły: Best Hotel Architecture oraz Hotel Bestl Interior.

Wrocławski hotel, który powstał w 2019 roku, łączy w sobie nowoczesność w formie industrialnego designu z elementami historii, ukazanej we wnętrzach poprzez wielkoformatowe grafiki XIX-wiecznego Wrocławia, reprodukcje zbiorów z kolekcji prywatnych oraz Muzeum Narodowego.

Jego współczesna architektura czerpie w dużej mierze z dorobku historycznego rzemiosła, czego przykładem jest fasada budynku wykonana z tradycyjnie wypalanej cegły – materiału, który buduje gotycką tożsamość tej części miasta. Ogród hotelu zdobi Oko Czasu, zegar astronomiczny odmierzający upływ pór roku, jego kształt odzwierciedla przebieg dawnej odnogi Odry.

Poza interesującymi rozwiązaniami pozwalającymi na połączenie historii z nowoczesnością, The Bridge to przede wszystkim 5-gwiazdkowy, lifestylowy hotel ze 184 pokojami, oferujący 17 apartamentów, zaplecze konferencyjne, strefę Wellness, gdzie można doświadczyć bliskości roślin w ogrodach wertykalnych oraz taras widokowy, z którego roztacza się niezapomniany widok na Wrocław.

 

Foto: Miejsca we Wrocławiu