Niedawno informowaliśmy o zamknięciu kultowej księgarni Wratislavia, która przez 61 lat działała przy placu Legionów. Jak się okazuje, to nie jedyne tego typu miejsce, które mierzy się z trudną sytuacją na rynku księgarskim. Decyzję o zamknięciu podjęli również właściciele Księgarni Podróżnika zlokalizowanej przy ul. Wita Stwosza.

Dziękujemy za ponad 20 lat wspólnej przygody. Wasze pasje były dla nas inspiracją w prowadzeniu księgarni, a  codzienna obecność w tym miejscu wielką przyjemnością. Dziękujemy wszystkim przyjaciołom i znajomym, których księgarnia z nami połączyła. To także dzięki Wam praca w tym miejscu była bardziej pasją niż pracą – napisała w mediach społecznościowych załoga księgarni.

Drzwi Księgarni Podróżnika zostaną zamknięte na stałe 31 grudnia 2023 roku. Czytelnicy, którzy chcieliby zrobić ostatnie zakupy, mogą odwiedzić lokal do 15 grudnia. W asortymencie dostępnym na miejscu znajdą mapy, plany miast, przewodniki, leksykony, globusy, ale również albumy i literaturę podróżniczą.

Foto: Google Maps/Street View