Wielu osobom w szufladach czy skarbonkach zalegają kilogramy monet. Można próbować wymieniać je na wyższe nominały np. w sklepach czy innych punktach usługowych, ale we Wrocławiu istnieje również miejsce, gdzie drobniaki przyjmowane są zawsze – od poniedziałku do piątku. Mowa o Oddziale Okręgowym Narodowego Banku Polskiego przy ul. Ofiar Oświęcimskich 41/43.

Z urządzeń samoobsługowych do zamiany monet można korzystać w godzinach pracy oddziału, czyli od 8:00 do 14:00. Cały proces jest bardzo prosty – wystarczy wsypać na specjalną tackę wymieszane monety powszechnego obiegu od 1 gr do 5 zł. Po zakończeniu operacji przyjmowania i zliczania monet klient może dokonać wypłaty w kasie oddziału lub przelać równowartość wpłaconych do urządzenia monet na swój rachunek bankowy, korzystając z systemu BLIK (kwoty w przedziale od 11 gr do 2 000 zł).

Pracownicy NBP podkreślają, że w celu zapewnienia szybkiej i bezawaryjnej pracy urządzeń, monety, które mają zostać przyjęte przez urządzenie, powinny być czyste, suche oraz pozbawione obcych przedmiotów (np. spinaczy, podkładek, żetonów, guzików itp.).

 

Foto: Pixabay