Cafe Równik przy ul. Jedności Narodowej 47 to wyjątkowe miejsce, w którym pracują osoby z niepełnosprawnościami. Lokal istnieje od 2018 roku, a w ostatnim czasie przeszedł ogromną metamorfozę. Zmiany objęły zarówno wnętrze, jak i menu – zostało ono poszerzone o dania obiadowe. Ponowne otwarcie miało miejsce w środę (4 października).

W wyremontowanym Równiku pojawiła się m.in. strefa relaksu z kanapą i fotelami, nowe stoły i krzesła, drewniana podłoga, mural, ściana wodna czy dekoracja z konopnych lin. Kolorystykę zmieniono na bardziej ciepłą, a klimatu dodają liczne rośliny, książki, a także pianino.

Na miejscu można napić się aromatycznej kawy, zjeść śniadanie lub jedno z dań głównych, wśród których znalazły się takie propozycje jak pierogi w kilku odsłonach, naleśniki ze szpinakiem i suszonymi pomidorami, makarony i sałatki. Co istotne, w lokalu każdy może czuć się swobodnie i miło spędzić w towarzystwie znajomych.

Wszystkie specjały w Cafe Równik serwowane są przez uśmiechniętych kelnerów i baristów, dla których praca w kawiarni jest intelektualną formą terapii grupowej. Dzięki niej rozwijają się i funkcjonują w społeczeństwie na takich samych zasadach jak osoby zdrowe. Kawiarnię otworzyło Stowarzyszenie Twórców i Zwolenników Psychostymulacji, które od 1994 roku zajmuje się terapią dzieci z zaburzeniami rozwojowymi.

Kawiarnia i restauracja Cafe Równik mieści się przy ul. Jedności Narodowej 47. Jest czynna od wtorku do niedzieli w godzinach. 10:00-18:00.

 

Foto: mat. Cafe Równik