Marcowy Dzień Otwarty Bastionu Sakwowego cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Mieszkańcy, którzy postanowili sprawdzić postęp prac na własne oczy, wzięli również udział w bezpłatnym oprowadzaniu po zabytkowym obiekcie. Jak się okazuje, była to ostatnia szansa, by pospacerować po Bastionie bez opłat, ponieważ po zakończeniu inwestycji, wszystkich odwiedzających będą obowiązywały bilety wstępu.

Władze Wrocławia chcą, by ten obiekt jak dawniej był miejscem tętniącym życiem – z jakościową gastronomią i wydarzeniami plenerowymi. Na parterze, w tzw. pawilonie perystylowym będzie działała restauracja, a w kolumnadzie kawiarnia. Do dyspozycji gości będzie również przestrzeń na świeżym powietrzu.

Oczy odwiedzających będą także cieszyć kolorowe iluminacje, fontanna czy nowe nasadzenia. Jednak, by spędzić czas w tej zrewitalizowanej przestrzeni, trzeba będzie uiścić odpowiednią opłatę. Zgodnie z informacjami, które udało nam się zdobyć, ceny będą następujące:

  • bilet normalny: 60 zł,
  • bilet ulgowy: 40 zł,
  • dzieci do 1. roku życia: wstęp darmowy.

Wszystkie prace, włącznie z odbiorami, mają być wykonane do końca kwietnia, zatem najprawdopodobniej już w maju możliwe będą spacery po obiekcie.

Przypominamy, że koszt metamorfozy Bastionu Sakwowego to ponad 30 mln złotych, z czego 19 mln zł to dofinansowanie z Polskiego Ładu. Nadzoruje ją Zarząd Inwestycji Miejskich, a prace pod czujnym okiem konserwatora zabytków wykonuje wrocławska firma Castellum.

PS; Pamiętajcie, że dziś Prima Aprilis, a wstęp na Bastion Sakwowy będzie bezpłatny. Wszystkim miłośnikom zabytkowego obiektu życzymy udanego dnia! 🙂

 

Foto: mat. prasowe