Niezagospodarowany dotychczas skwer miejski, znajdujący się między ulicami Braniborską i Legnicką, stanie się zieloną enklawą przyjazną mieszkańcom. Poza nasadzeniami roślinności, pojawią się nowe ścieżki, leżaki, hamaki, ławki, siedziska, a także oświetlenie.

Będą nowy układ ścieżek, pieszych i pieszo-rowerowych, a także zieleń wraz z elementami małej architektury. Nie powinno zabraknąć rozległych trawników i innych nasadzeń, w tym krzewów będących źródłem schronienia dla ptaków, czy łąk kwietnych wspierających bioróżnorodność i małą retencję – zapowiada Zielony Wrocław.

Co więcej, okoliczni mieszkańcy będą mogli odpocząć na skwerze, korzystają z leżaków i hamaków miejskich, ławek oraz siedzisk. Z myślą o rowerzystach zamontowane zostaną również stojaki na rowery – zarówno przy ścieżkach rowerowych, jak i w centralnej części tego terenu.

W projekcie znajduje się również odpowiednie oświetlenie nawierzchni dla podkreślenia sylwetki drzew, a także lampy, dzięki którym zieleniec będzie bezpieczny również po zmierzchu – dodaje Zielony Wrocław.

Zielony teren powstaje w ramach współpracy Zarządu Zieleni Miejskiej oraz spółki Vantage Development, która realizuje inwestycję Legnicka Residence, sąsiadującą ze skwerem.

 

Foto: mat. Zielony Wrocław / Wizualizacje: mat. inwestora