Dwa najpopularniejsze targowiska we Wrocławiu to zdecydowanie teren przy Dworcu Świebodzkim i Młyn Sułkowice. Motywem przewodnim obu miejsc jest mydło i powidło, a handel kwitnie tam w każdą niedzielę. Bez względu na pogodę tłumy mieszkańców i turystów odwiedzają obie lokalizacje w poszukiwaniu staroci, nietypowych gadżetów czy po zakupy spożywcze. Jedno trzeba przyznać – w obu lokalizacjach panuje jedyny w swoim rodzaju klimat.

Targowisko „Świebodzki”

Handel na torach wpisał się na stałe w historię Wrocławia. Stoiska oferują m.in. warzywa, owoce, nabiał, mięso, suszone ryby, kwiaty, odzież, środki chemiczne, meble, starocie i mnóstwo innych gadżetów. Bez względu na pogodę, tłumy turystów i wrocławian odwiedzają targowisko – niektórzy z sentymentu, inni ze względu na duży wybór produktów w jednym miejscu, a jeszcze inni z ciekawości.

Adres: teren przy Dworcu Świebodzkim, ul. Robotnicza 2
Godziny otwarcia: każda niedziela, godz. 8:00-14:00

Targowisko „Na Młynie”

Dawniej targowisko działało na Niskich Łąkach, później zostało przeniesione na Stadion Ślęzy, a obecnie znajduje się przy dawnym Młynie Sułkowice. Podobnie jak na „Świebodzkim”, sprzedawcy oferują m.in. produkty spożywcze, artykuły gospodarstwa domowego, chemię z Niemiec, taką jak proszki czy szampony, starocie, rowery i wiele innych ciekawych skarbów.

Adres: teren przy dawnym Młynie Sułkowice, al. Poprzeczna 33
Godziny otwarcia: każda niedziela, godz. 7:00-14:00

 

Foto: Miejsca we Wrocławiu/Kamil Kuchta