Centrum Innowacji działa w wyremontowanym Przejściu Świdnickim już od ponad dwóch lat, jednak aktualnie jego istnienie w tym miejscu stoi pod znakiem zapytania.

Centrum Innowacji funkcjonuje jako filia nr 13 Miejskiej Biblioteki Publicznej. Jest to innowacyjne miejsce zachęcające do spotkań nie tylko z książkami, ale także kulturą multimedialną czy z nowymi technologiami.

Miejsce to zostało podzielone na 5 stref:

  • strefa informacyjna, z której zarządzane jest całe Centrum,
  • strefa gier i zabaw, gdzie organizowane są turnieje gier planszowych oraz gier interaktywnych, a także prezentowane są różnorakie nowinki technologiczne,
  • strefa konferencyjna, umożliwiająca organizowanie spotkań, wystaw, prezentacji, a także warsztatów w większym gronie,
  • strefa warsztatów, dedykowana edukacji małych grup w postaci przeprowadzanych kursów czy szkoleń komputerowych w mniejszym gronie,
  • strefa relaksu, czyli e-czytelnia, gdzie można się zrelaksować, skorzystać z tabletów, e-czytników.

Aktualnie Centrum zwalnia połowę powierzchni zajmowanego dotychczas lokalu, ale niebawem zniknie z Przejścia Świdnickiego całkowicie. Część mieszkańców miasta nie zgadza się z tą decyzją, dlatego też stworzona została petycja online, pod którą zbierane są głosy przeciw likwidacji filii nr 13. Dalsze losy lokalu w przejściu Świdnickim nie są jeszcze znane.

Tekst: CWC

Foto: Miejsca we Wrocławiu