Na działce przy placu Dominikańskim na skrzyżowaniu ulic Oławskiej i Piotra Skargi, powstanie siedmiokondygnacyjny biurowiec. Inwestorem budynku jest Grupa PZU. Pierwsze pracy mają rozpocząć się 24 lutego.

Tower Inwestycje – spółka należąca do PZU w najbliższym czasie planuje rozpocząć budowę swojego biurowca o nazwie Brama Oławska. Za projekt architektoniczny odpowiedzialna jest krakowska pracownia Artur Jasiński i Wspólnicy Biuro Architektoniczne, która znana jest m.in. z projektów wielu biurowców w Krakowie. Wykonawcą całego budynku została wybrana warszawska firma Warbud.

W poniedziałek 24 lutego deweloper rozpocznie pierwsze prace przygotowawcze do budowy kondygnacji podziemnych. Cały projekt przewiduje realizację budynku o siedmiu kondygnacjach naziemnych oraz 3 poziomach garaży podziemnych na 140 miejsc parkingowych.

1/2

Planowana inwestycja realizowana będzie przy placu Dominikańskim we Wrocławiu, w bezpośrednim sąsiedztwie znanego centrum handlowego miasta – Galerii Dominikańskiej. Lokalizacja obok placu Dominikańskiego, gdzie przebiegają najważniejsze trasy komunikacyjne miasta, umożliwia bardzo sprawny dojazd do innych dzielnic, zarówno komunikacją miejską, jak i własnym środkiem transportu.

Projekt realizowany będzie w standardzie klasy A+, spełniając najwyższe standardy techniczne stosowane na świecie, w tym wymagania międzynarodowych certyfikatów ekologicznych BREEAM.

W ramach inwestycji, deweloper zamierza rozszerzyć chodnik,  a na całej długości frontowej elewacji, planowane jest wykonanie specjalnego podcienia, które będzie miało na celu zwiększenie komfortu dla osób, czekających na pobliskim przystanku autobusowym.

Planowana inwestycja biurowa będzie oddana do użytku w II kwartale 2022 roku.

Tekst: Grzegorz Szein

Wizu: Mat. inwestora