Piąty w Polsce i pierwszy na Dolnym Śląsku. W środę (23 sierpnia) Primark otworzył swój nowy sklep w Magnolia Park we Wrocławiu. Otwarcie wzbudziło bardzo duże zainteresowanie wśród mieszkańców miasta.

Pierwszy sklep na Dolnym Śląsku popularnej irlandzkiej marki Primark ma dwa poziomy, powierzchnię 3700 mkw. i zlokalizowany jest przy wejściu do galerii od strony ul. Legnickiej. Primark w Magnolia Park jest też jedynym sklepem w Polsce, na terenie którego znajdują się kasy samoobsługowe z możliwością płatności kartą. Jest ich aż 15. Dodatkowo do dyspozycji klientów są także kasy tradycyjnie obsługiwane przez pracowników sklepu.

To najbardziej wyczekiwane otwarcie w tym roku na całym Dolnym Śląsku. Primark zdobywa ogromną popularność w całej w Europie, a jego wejście do Wrocławia i wybór Magnolia Park – centrum handlowego stanowiącego własność funduszu Union Investment – na pierwszy sklep na Dolnym Śląsku potwierdza fakt, że to właśnie to centrum handlowe, jest najbardziej pożądaną lokalizacją dla topowych marek chcących otwierać swoje salony w tym regionie Polski – mówi Frederic Rouleau, managing director Multi Poland. Jak dodaje, popularność marki Primark potwierdzają tłumy klientów, które pojawiły się w sklepie w dniu otwarcia. Kolejka chętnych czekała przed sklepem jeszcze przed godziną 9.00.

Przygotowania do otwarcia trwały rok

Otwarcie Primarka było wielką operacją logistyczną sprawnie przeprowadzoną przez Multi Poland, zarządcę Magnolia Park. Od sierpnia ubiegłego roku na terenie galerii trwały prace, które miały na celu połączenie dziewięciu istniejących lokali handlowych na dwóch poziomach w jedną dwupoziomową powierzchnię, z uwzględnieniem budowy nowych wind, schodów ruchomych oraz klatki schodowej. Dodatkowo na potrzeby Primark stworzono na terenie parkingu dedykowaną zatokę pełniącą funkcję strefy dostaw. Wszystkie prace przygotowujące były prowadzone w funkcjonującym obiekcie, w pełni dostępnym dla klientów.

Asortyment Primark – przystępne ceny dla każdego

Nowo otwarty sklep marki Primark jest piątym w Polsce. Ta irlandzka sieć z odzieżą, obuwiem i artykułami do domu działa w Polsce od 2020 roku. Od tego czas zdobywa niesłabnącą popularność, a jej dewizą jest moda dla każdego w przystępnej cenie. Primark udowadnia, że idzie z duchem czasu, oferując klientom ubrania inspirowane np. popkulturowymi wzorcami. W Primark w Magnolia Park można również kupić odzież z marki Primark Cares, w ramach której sieć dąży do oferowania bardziej zrównoważonych produktów dostępnych dla każdego. Obecnie 50 proc. wszystkich ubrań Primark jest wytwarzanych z materiałów pochodzących z recyklingu lub pozyskiwanych z bardziej zrównoważonych źródeł.

 

Foto: mat. prasowe