Funkcjonariusze Straży Miejskiej regularnie podejmują działania mające na celu usuwanie drastycznych treści z przestrzeni Wrocławia. Tym razem strażnicy odholowali pojazd z plandeką, na której nadrukowane były zdjęcia zakrwawionych płodów.

To nie pierwszy raz, kiedy Żuk oklejony drastycznymi zdjęciami został usunięty z miejsca publicznego. Ze względu na brak możliwości zatrzymania tego typu pojazdu w ruchu, Straż Miejska przeprowadza punktowe akcje.

Władze miasta nie zgadzają się na tak szokujące prezentacje w przestrzeni publicznej, szczególnie, gdy tuż obok spacerują rodziny z dziećmi, dlatego przeciwnicy aborcji, którzy demonstrują swoje poglądy za pomocą obraźliwych haseł i drastycznych zdjęć martwych płodów, muszą liczyć się z karą pieniężną lub ograniczeniem wolności. Straż Miejska Wrocławia kieruje takie sprawy do sądu.

Powtarzam z całą stanowczością: Nie w taki sposób walczy się o prawo do życia. Na te obrazki muszą potem patrzeć np. dzieci, które tego zwyczajnie nie rozumieją i się boją. Nie ma i nie będzie na to zgody we Wrocławiu. Jeśli widzimy takie sytuacje: reagujmy, zgłaszajmy. Bądźmy czujni – apeluje prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

 

Foto: Facebook/Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk