W związku z planowanym rozpoczęciem kolejnego etapu prac związanych z remontem torowiska na skrzyżowaniu ulicy Kosmonautów i Kamiennogórskiej, od soboty (9 września) planowane jest wprowadzenie zmian na liniach tramwajowych nr 3, 10 i 72.

Tramwaje linii 3, 10 i 72 zostaną skrócone do pętli na Pilczycach.

Komunikacja zastępcza na LEŚNICĘ

Na wyłączonym z komunikacji tramwajowej odcinku Pilczyce – Leśnica – Pilczyce komunikację zastępczą zapewnią autobusy linii 710, które będą kursowały w relacji Pilczyce – Leśnica – Pilczyce.

Linia będzie kursowała z częstotliwością co 7,5 minuty.

Bilety jednorazowe i okresowe w dniach 9-10 września

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 3, 10 lub 72 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 710. Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

Celem przypomnienia, pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować:

  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem,
  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie, która kursuje objazdem podczas remontu.

ZMIANA od 11 września

Po przełożeniu rozjazdów tymczasowych dla tramwajów na ulicy Kosmonautów, od poniedziałku (11 września) tramwaje linii 3, 10 i 72 powrócą na trasę do Leśnicy.

Kursy linii okresowej 710 zostaną zlikwidowane. Kursy linii nocnej 253 nadal będą realizowane objazdem ulicą Kosmonautów z pominięciem przystanków na ulicy Małopolskiej, Wielkopolskiej i Złotnickiej.

 

Foto: Miejsca we Wrocławiu