Polski Związek Lekkiej Atletyki potwierdził, że Dolnośląski Związek Lekkiej Atletyki będzie organizatorem Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20 2024, które odbędą się we Wrocławiu. Najlepsi młodzi lekkoatleci z całego kraju będą rywalizować ze sobą na KGHM Ślęza Arena, nowoczesnym obiekcie otwartym we wrześniu bieżącego roku.

– Od wielu lat konsekwentnie inwestujemy w rozwój bazy sportowej w regionie. Dzięki temu na Dolnym Śląsku powstały m.in. 42 obiekty lekkoatletyczne w ramach programu „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu”, a także hala lekkoatletyczna we Wrocławiu. Inwestowaliśmy także w programy dla trenerów i uzdolnionych sportowców, dlatego teraz przyszedł czas na efekty tych działań – podkreśla Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa.

KGHM Ślęza Arena przy ul. Kłokoczyckiej 1 to najnowocześniejsza hala w regionie, w której zawodnicy mogą korzystać między innymi z sześciotorowej bieżni 200 m, skoczni w dal, skoczni wzwyż oraz skoczni do skoku o tyczce czy strefy rzutni. Ta ostatnia jest rozwiązaniem unikatowym, którego nie ma nigdzie w Polsce, a i w Europie jest zaledwie kilka takich miejsc. Wraz z początkiem listopada 2023 roku na hali rozpoczęły się pierwsze treningi, a już niebawem obiekt będzie gościć najlepszych młodych lekkoatletów z całego kraju.

– Dziękuję za powstanie tej hali wszystkim, którzy się do tego przyczynili. W Polsce ze względu na klimat takie hale są niezbędne do treningu. Jako związek od lat apelujemy, aby w kraju powstawało ich więcej. Warto podkreślić, że jest to dopiero początek i mają powstać kolejne elementy, które będą tę infrastrukturę wspierały – tłumaczy Sebastian Chmara, wiceprezes Polskiego Związku Lekkoatletki.

PZLA Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 2024 odbędą się w dniach 9-11.02.2024.

lekkoatletyka wroclaw

 

Foto: mat. Polski Związek Lekkiej Atletyki