W ramach jednego z projektów, zgłoszonych do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2020, nieopodal gmachu Urzędu Wojewódzkiego powstanie rampa łącząca Most Grunwaldzki z Bulwarem Kaczyńskich. Inwestycja ma ułatwić mieszkańcom spacery i przejażdżki rowerowe.

– Rampa pieszo-rowerowa o szerokości 5 metrów i długości ponad 48 metrów powstanie z wykorzystaniem istniejącej skarpy z boku gmachu Urzędu Wojewódzkiego. Będzie blisko drzew i zieleni, więc zaprojektowaliśmy nawierzchnię w pełni wodoprzepuszczalną. Część piesza i rowerowa będą miały po 2,5 metra szerokości. Po stronie wschodniej komfort pieszych, a także osób z niepełnosprawnościami zapewni bariera z pochwytami – poinformował prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

Ze względu na łagodne pochylenie, rampa będzie ułatwieniem dla wszystkich osób, dla których schody stanowią barierę trudną do pokonania, m. in. dla rodziców z wózkami czy osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Aktualnie Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta czeka na wydanie pozwolenia na budowę, natomiast tuż po otrzymaniu dokumentu, ogłoszony zostanie przetarg na wybór wykonawcy robót budowlanych.

 

Foto: Facebook/Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk