Inicjatywa Opery Wrocławskiej cieszy się wśród wrocławian i turystów dużym zainteresowaniem. W związku z tym bezpłatne spektakle będą wyświetlane przed jej gmachem codziennie do końca wakacji. Na weekendy zaplanowano także dodatkowe atrakcje skierowane m. in. do najmłodszych.

Letnie Kino codziennie o 21:00 gromadzi wrocławian wokół najpiękniejszych spektakli Opery Wrocławskiej – niezmiernie cieszymy się, że możemy spotykać się każdego dnia z Wami w tak licznym gronie! Zapraszamy codziennie! Do końca wakacji będziemy promować nasz nowy sezon artystyczny, pokazując najlepsze nasze realizacje, po to, aby spotykać się z Wami w jak najliczniejszym gronie w operze na spektaklach w 2022 i 2023 roku – zachęca Opera Wrocławska.

Wstęp na spektakle jest bezpłatny, a widzowie pojawiający się nad fosą, mają do dyspozycji leżaki i stoły pod parasolami. Można również zabierać własne koce. Strefa gastronomiczna oferująca zimne i ciepłe napoje oraz dania kuchni polskiej i europejskiej jest otwarta codziennie do końca wakacji od godziny 11:00 do około 23:00.

W sobotę i w niedzielę Opera Wrocławska zaprasza dzieci do zabawy na świeżym powietrzu. W godzinach od 16:00 do 18:00 animatorzy urządzą dla najmłodszych melomanów operowy „Karnawał Zwierząt”. Z kolei „Operowy Labirynt”, czyli zwiedzanie z przewodnikiem architektonicznej perły architektury Wrocławia, którą jest XIX-wieczny budynek Opery Wrocławskiej, to oferta dla wszystkich. W trakcie godzinnej wycieczki uczestnicy będą podziwiać nie tylko piękne purpurowo-złote wnętrza opery, ale także zajrzą za kulisy teatru i poczują klimat specyfiki pracy artystycznej. Szczegóły dotyczące zaplanowanych atrakcji można znaleźć na stronie internetowej Opery Wrocławskiej.

Repertuar Letniego Kina Opery Wrocławskiej na najbliższe dni:

  • 8.08 (poniedziałek) – Opowieści Hoffmanna, Jaques Offenbach,
  • 9.08 (wtorek) – Nabucco, Giuseppe Verdi,
  • 10.08 (środa) – Cosi fan tutte, Wolfgang Amadeus Mozart,
  • 11.08 (czwartek) – Tosca, Giacomo Puccini,
  • 12.08 (piątek) – Cyganeria, Giacomo Puccini,
  • 13.08 (sobota) – Wolny Strzelec, Carl Maria von Weber,
  • 14.08 (niedziela) – Wesele Figara, Wolfgang Amadeus Mozart,
  • 15.08 (poniedziałek) – Giselle, Adolphe Adam, (balet),
  • 16.08 (wtorek) – Koncert Noworoczny (fragmenty TraviatyCyganerii i Napoju miłosnego).

 

Foto: Miejsca we Wrocławiu