Primark, międzynarodowy detalista odzieżowy, ogłosił datę otwarcia piątego sklepu w Polsce. Nowy sklep Primark zlokalizowany będzie we wrocławskim centrum handlowym Magnolia Park i otworzy swoje drzwi dla klientów już niebawem – w środę (23 sierpnia) o godzinie 9:00.

Detalista zainwestuje ponad 10 milionów euro w swój pierwszy sklep na Dolnym Śląsku i stworzy ponad 150 miejsc pracy. Sklep we Wrocławiu zajmie łącznie 3700m2 powierzchni handlowej na dwóch kondygnacjach. Marka zaoferuje klientom najnowsze trendy i artykuły codziennego użytku w przystępnych cenach, w tym wiele kolekcji odzieży pod rosnącą marką Primark Cares. Jest ona zobowiązaniem firmy do tworzenia bardziej zrównoważonych produktów, na które każdy może sobie pozwolić. Już teraz 50% ubrań Primark jest wytwarzanych z materiałów pochodzących z recyklingu lub pozyskiwanych z bardziej zrównoważonych źródeł, a detalista zamierza podwoić tę liczbę do 2030 roku.

Wrocławski sklep będzie pierwszą w Polsce lokalizacją z kasami samoobsługowymi – 15 stanowisk umożliwi łatwe i szybkie sfinalizowanie zakupów za pomocą kart płatniczych. Dodatkowo do dyspozycji klientów będzie 5 tradycyjnych kas obsługiwanych przez pracowników Primark. Wszystkie rozlokowane będą na dwóch piętrach salonu. W ubiegłym tygodniu, w ramach trwającej transformacji cyfrowej, detalista uruchomił również nową stronę internetową w Polsce. Witryna umożliwia klientom przeglądanie asortymentu Primark online oraz sprawdzanie dostępności produktów w ich lokalnym sklepie przed planowaną wizytą.

Jesteśmy podekscytowani naszą dotychczasową ekspansją w Polsce, co potwierdza otwarcie piątej lokalizacji Primark jeszcze w tym miesiącu. Nasze inwestycje w Europie Środkowo-Wschodniej świadczą o naszym zaangażowaniu w rozwój w tym regionie, a nadchodzące otwarcie w stolicy Dolnego Śląska jest bardzo wyczekiwane przez nas wszystkich. Jestem pewien, że wyjątkowe doświadczenia zakupowe, które oferujemy naszym klientom, zostaną docenione również przez mieszkańców Wrocławia i okolic. Z niecierpliwością czekamy na powitanie ich w nowym sklepie Primark już wkrótce – mówi Maciej Podwojski, Head of Sales, CEE w Primark

Obecnie Primark posiada cztery sklepy w Polsce, zlokalizowane w Galerii Młociny w Warszawie, Centrum Handlowym Posnania w Poznaniu, Bonarka City Center w Krakowie oraz Silesia City Center w Katowicach. Otwarcie sklepu Primark we Wrocławiu to kolejny znaczący krok w ekspansji Primark w Polsce. Detalista nie zamierza jednak na tym poprzestać i jeszcze w tym roku otworzy swój szósty sklep, w łódzkiej Manufakturze. Primark kontynuuje również swoje ambitne plany rozwoju w Europie Środkowo-Wschodniej, otwierając swój pierwszy sklep na Węgrzech w 2024 roku.

 

Foto: mat. prasowe