Wyścigi konne, wystawa zabytkowych tramwajów i autobusów, a może piknik rodzinny? Sprawdziliśmy, jakie darmowe atrakcje czekają na wrocławian w najbliższych dniach. Zdecydowanie warto zaplanować sobie weekend i wziąć udział w ciekawych wydarzeniach.

1. Niedzielne śniadanie w Parku Andersa

Park Śniadaniowy to wydarzenie stworzone z myślą o miłośnikach celebracji długich i smacznych poranków. W każdą niedzielę można tam spróbować lokalnych produktów, odkryć nowe smaki, wziąć udział w rozmaitych aktywnościach i spędzić czas na świeżym powietrzu. Pojawią się foodtrucki oferujące różnorodne dania śniadaniowe, nie zabraknie również produktów na wynos, a także trunków, które będą dostępne w pobliskim Forest Barze.

Gdzie: Park Andersa, ul. Kamienna
Kiedy: niedziela 29 maja, godz. 9:00-16:00

2. Wystawa zabytkowych tramwajów i autobusów w Zajezdni Popowice

– Zapraszamy na pokaz zabytkowych tramwajów i autobusów, które w najbliższym sezonie letnim będą obsługiwały Wrocławskie Linie Turystyczne. Pojazdy należące do naszego stowarzyszenia, a także do Towarzystwa Miłośników Wrocławia i Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego we Wrocławiu, będą wystawione przed halami Zajezdni Popowice. Najstarszy pochodzi z 1901 r., zaś najmłodszy z połowy lat 90. XX wieku – informują organizatorzy.

Podczas pokazu będzie można zobaczyć m.in. tramwaje: Maximum 325, Linke-Hofmann Standard, Konstal N, 4N1, 102Na i 105Na oraz autobusy Jelcz 043, Jelcz 272 MEX („Fredruś”), Jelcz M11, Jelcz M121MB, Ikarus 260 i 280.

Dojazd na wystawę zapewni tramwaj Konstal 102Na – odjazd spod Opery na Zajezdnię Popowice o 10:30.

 • Trasa przejazdu: pl. Teatralny (Opera) (10:30) – Podwale – pl. Orląt Lwowskich (10:35) – TAT – Śrubowa – Legnicka – Zajezdnia Popowice (10:50)

Z kolei odwóz z Zajezdni Popowice odbędzie się trójskładem 105Na – odjazd z Popowic o 13:30.

 • Trasa przejazdu: Zajezdnia Popowice (13:30) – Legnicka – pl. Jana Pawła II (13:40) – Ruska – Kazimierza Wielkiego – Szewska – Grodzka – Most Uniwersytecki (13:49) – Drobnera – Łokietka – Chrobrego – pl. Powstańców Wielkopolskich (Dworzec Nadodrze) (13:54) – Trzebnicka – św. Wincentego – Słowiańska – Jedności Narodowej – Poniatowskiego – pl. Bema (14:00) – Sienkiewicza – Wyszyńskiego – Most Pokoju (14:05) – pl. Powstańców Warszawy – Traugutta – Oławska – Galeria Dominikańska (14:10) – Skargi – Teatralna – pl. Teatralny (Opera) (14:14)

Gdzie: Zajezdnia Popowice, ul. Legnicka 65
Kiedy: sobota 28 maja, godz. 11:00

3. Darmowe nasiona łąki antysmogowej z okazji 10-lecia salonu Volkswagen Centrum Wrocław

Już w najbliższą sobotę (28 maja), pierwsze 100 osób, które pojawi się w salonie Volkswagena przy Alei Brucknera 54, w godzinach od 10:00 do 14:00, otrzyma buteleczki z nasionami łąki antysmogowej. Dodatkowo, co dziesiąta osoba, która odbierze buteleczkę z nasionami, dostanie symboliczny kubek z kolekcji 10 lat Volkswagen Centrum Wrocław.

Więcej o akcji przeczytasz TUTAJ. 

Gdzie: salon Volkswagen Centrum Wrocław, Aleja Brucknera 54
Kiedy: sobota 28 maja, godz. 10:00-14:00

4. Przewietrz się na Olimpijskim z AWF Wrocław – FESTYN

Organizatorzy zapraszają na IV edycję Festynu Sportowo-Rekreacyjnego „Przewietrz się na Olimpijskim z AWF Wrocław”, który tradycyjnie odbędzie się na obiektach sportowych Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. W programie liczne aktywności sportowe i mnóstwo atrakcji dla każdego. Impreza ma charakter sportowo-rekreacyjny, nie zabraknie zatem możliwości rywalizacji sportowej, ale również doskonałej zabawy i rodzinnej rozrywki. Podczas imprezy będą również punkty gastronomiczne, gdzie będzie można się posilić.

Gdzie: Stadion Olimpijski (Pola Marsowe)
Kiedy: sobota 28 maja, godz. 10:00-14:00

5. Miesiąc Rodziny 2022 – piknik rodzinny na Wyspie Słodowej

W ramach pikniku rodzinnego zaplanowano wiele atrakcji:

 • animacje dla dzieci, w tym zajęcia sportowe, animacje plastyczne, malowanie twarzy, gry i zabawy plenerowe,
 • rozgrywki szachowe,
 • dmuchańce,
 • występy muzyczne na scenie,
 • pokazy pierwszej pomocy,
 • warsztaty kulinarne,
 • pokazy i programowanie robotów LEGO EV3 Mindstorms,
 • gra plenerowa na terenie wyspy,
 • retro zabawy,
 • Zumba Gold,
 • wyrabianie Wrocławskiej Karty Seniora,
 • bezpłatne badania wzroku dla dzieci, dorosłych i seniorów,
 • energorowery,
 • gry planszowe.

Gdzie: Wyspa Słodowa
Kiedy: sobota 28 maja, godz. 12:00-18:00

6. Weekendowe pokazy specjalne Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej

Wodne widowiska, którym towarzyszą multimedialne animacje, spektakularne oświetlenie oraz idealnie dobrana muzyka: klasyczna, współczesna, pop i ambient, będą odbywają się codziennie od godz. 10:00 do 22:00. Natomiast weekendowe pokazy specjalne zaplanowano na poszczególne daty.

27 maja 2022
21:45 – Dzień dobry Marilyn 12:46 min

28 maja 2022
21:45 – Piękna i Bestia 22:00 min

Gdzie: Pergola, kompleks Hali Stulecia, ul. Wystawowa 1
Kiedy: piątek-sobota (27-28 maja), godz. 21:45

7. Dzień Czeski na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych Partynice

3 dzień wyścigowy to powrót gonitw przeszkodowych, na czele z najważniejszą gonitwą dnia o Nagrodę Tiumena. Jest to też Dzień Czeski współorganizowany z Ambasadą Czech i organizacją Czech Tourism. Dlatego też w wyścigową sobotę będzie okazja, by nie tylko podziwiać zmagania jeźdźców, ale też skorzystać z szerokiej oferty wystawców i partnerów reprezentujących naszych południowych sąsiadów.

Program gonitw dostępny TUTAJ.

Gdzie: Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice, ul. Zwycięska 2
Kiedy: sobota 28 maja, godz. 13:00-18:30

8. Sąsiedzkie śniadanie w CAL na Maślicach – smaki Chin

– Tym razem wspólnie z naszym sąsiadem pochodzącym z Chin przygotujemy typowo chińskie śniadanie – będzie zupa z kiszonek, stuletnie jajka i kilka innych niespodzianek. Zachęcamy, by przynieść to, co najbardziej lubicie jeść i podzielić się tym z innymi na naszym wspólnym śniadaniowym stole sąsiedzkim. Mogą to być naleśniki, kanapki, przekąski – co tylko Wam przyjdzie do głowy. Warto też zabrać koce piknikowe, gdyż przy sprzyjającej aurze będziemy śniadać na zielonej trawce przy CAL – piszą organizatorzy wydarzenia.

Gdzie: Centrum Aktywności Lokalnej na Maślicach, ul. Suwalska 11
Kiedy: niedziela 29 maja, godz. 11:00-13:00

9. Zielone Treningi Plenerowe – Wały nad Odrą

W wybrane soboty maja spotkamy się w parkach, lasach i innych terenach zielonych, by wspólnie wykonać trening ogólnorozwojowy. Po treningu posprzątamy obszar wokół miejsca, gdzie ćwiczyliśmy. Uczestnicy nie muszą zabierać ze sobą żadnych akcesoriów do ćwiczeń ani środków ochrony do sprzątania – wszystko zapewnimy. Wystarczy wygodny strój i uśmiech – zachęcają organizatorzy.

Gdzie: Wały nad Odrą (ul. Kanałowa)
Kiedy: sobota 28 maja, godz. 10:00

 

Foto: Facebook/Zajezdnia Popowice