Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk mianował czwartego wiceprezydenta miasta. Został nim wiceprzewodniczący Rady Miejskiej i członek Klubu Radnych Forum Jacka Sutryka – Bartłomiej Ciążyński, który w nowej roli będzie odpowiedzialny za sprawy społeczne. Oficjalne przedstawienie wiceprezydenta miało miejsce w piątek (10 lutego).

Usłyszałem dziś wiele dobrych słów na temat dotychczasowej działalności. Jestem tym wzruszony i pełen energii do działania. Chcemy Wrocławia wspólnego, troskliwego, solidarnego, równego, szanującego wszystkich i wszystkie. Nad tym będę pracował. Liczę na Wasze wsparcie, rozmowy, głosy (też krytyczne) – napisał w swoich mediach społecznościowych nowy wiceprezydent.

Bartłomiej Ciążyński jest radcą prawnym i samorządowcem. Od 2018 roku radny miejski i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Wrocławia. Rok później objął rolę doradcy społecznego prezydenta Wrocławia ds. tolerancji i przeciwdziałania ksenofobii, a od 2021 roku jest również współprzewodniczącym Wrocławskiej Rady ds. Równego Traktowania. Teraz, po objęciu funkcji wiceprezydenta, będzie także odpowiedzialny za Departament Spraw Społecznych, realizujący zadania z obszarów: partycypacji społecznej i budżetu obywatelskiego, kultury, sportu i rekreacji, zdrowia, spraw społecznych, w tym pomocy społecznej, wspierania rodziny i systemie pieczy zastępczej, rozwoju społecznego oraz rewitalizacji.

Wiceprezydentowi będą też podlegać takie instytucje jak:

  • Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław,
  • Wrocławski Zakład Aktywności Zawodowej,
  • Wrocławskie Centrum Integracji,
  • Wrocławski Zespół Żłobków,
  • Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego,
  • Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice.

 

Foto: Facebook/Bartłomiej Ciążyński