W najbliższy wtorek i środę (20-21 czerwca) w Hali Stulecia odbędą się Narodowe Dni Badmintona 2023. Badmintoniści oraz miłośnicy dyscypliny z całej Europy spotkają się we Wrocławiu, by świętować dni najszybszej gry świata. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Jak wyjaśniają organizatorzy Narodowych Dni Badmintona, głównym celem tego wydarzenia jest promocja badmintona na terenie Polski. Corocznie do działań angażowani są najlepsi polscy i zagraniczni zawodnicy oraz trenerzy. Każdy, kto chce zapoznać się z tym sportem, podnieść swoje umiejętności lub pokibicować gwiazdom, jest mile widziany. Narodowe Dni Badmintona organizowane są zawsze na największych dostępnych obiektach i skupiają przedstawicieli sportu, władz państwowych, dzieci i młodzież oraz amatorów, którzy chcą rywalizować w najszybszym sporcie świata.

We wrocławskiej Hali Stulecia odbędzie się ósma edycja imprezy, a sportowcy będą rywalizować w turniejach dzieci, amatorów i seniorów. Rywalizację będzie można oglądać we wtorek (20 czerwca) i środę (21 czerwca) w godzinach 9:00-18:00.

Hasło przewodnie ubiegłorocznej edycji Narodowych Dni Sportu brzmiało: „Solidarni z Ukrainą”, natomiast w tym roku wydarzenie nawiązuje do 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego, a motto obchodów brzmi „Solidarni Razem”. Impreza jest objęta honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

 

Foto: mat. UKS KIKO Zamość