W piątek 30 października, na terenie miasta odbędą się kolejne protesty przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego. Przewidziana jest blokada samochodowa, spacery po mieście oraz masa krytyczna.

Najważniejszym wydarzeniem w ramach Ogólnopolskiego Strajku Kobiet są dzisiejsze przemarsze, które odbędą się na terenie Warszawy. Do stolicy zjeżdżają się dziś przeciwnicy zakazu aborcji z całego kraju, a ich mobilizacja widoczna jest na grupach regionalnych. Warszawski strajk rozpocznie się dziś o godz. 17:00.

Osoby, które nie mają możliwości wyjazdu do Warszawy organizują lokalne protesty. We Wrocławiu strajki będą odbywać się w kilku formach.

O godz. 17:00 rozpocznie się blokada samochodowa pod hasłem „Błyskawice na Herbatę!”. Jak można przeczytać w opisie wydarzenia, samochody wyruszą z parkingu Dworca PKP i przejadą ulicami Małachowskiego – Pułaskiego – Dyrekcyjną – Ślężną – Wyścigową i Karkonoską. Następnie protestujący zablokują na ok. 30 min skrzyżowanie ul. Karkonoskiej i Zwycięskiej (od godz. 17:30 do 18:00). Jak sugerują organizatorzy, będzie to przerwa na ciepłą herbatę i tańce. Po godz. 18:00 samochody ruszą dalej ulicami Zwycięską – Parafialną – Grota Roweckiego – Borowską i Armii Krajowej. Na skrzyżowaniu ul. Armii Krajowej i Bardzkiej ok. 18:30 rozpocznie się kolejna półgodzinna potańcówka oraz przerwa na herbatę i kawę. Około godz. 19:00 strajkujący udadzą się w kierunku rynku by wspomóc lokalne protesty.

Na godz. 17:00 przewidziany jest również protest mam, które będą spacerować ze swoimi dziećmi. Chętne kobiety spotkają się przy Promenadzie Staromiejskiej i przejdą się z wózkami wrocławskimi ulicami.

O godz. 17:30, spod Dworca Głównego, protestujący wyruszą także na spacer pod hasłem „JEDZIEMY DALEJ Z BŁYSKAWICAMI”. Wszystkie osoby zaopatrzone standardowo w transparenty oraz czarne parasolki, przejdą w kierunku Rynku.

O godz. 18:00, pod fontanną na Placu Jana Pawła II, odbędzie się protest pod hasłem „Piknik Wrocławskich Rewolucjonistek”. Organizatorzy zachęcają: „Chodźcie z nami, wspólnie śledzić wydarzenia w Warszawie i solidarnościowo uprawiać rewolucyjny sitting! Nie będziemy się nudzić! Będą hasła, będzie muzyka i pewne niespodzianki! Otwarty mikrofon dla wszystkich, formy poetyckie mile widziane!”.

Na godz. 18:00 przewidziany jest także start protestu rowerowego. Masa krytyczna wyruszy z Placu Wolności i przejedzie ulicami miasta. Trasy, po których będą poruszać się rowerzyści mają być znane dopiero po godz. 16:00.

 

Tekst: CWC

Foto: Kamil P.