Osiem kondygnacji (w tym jedna podziemna), pięć pięter ze 122 pokojami i ponad 5 tysięcy metrów kwadratowych przestrzeni użytkowej – na terenie wrocławskiego lotniska rozpoczęła się budowa nowego hotelu. To kolejna inwestycja realizowana przez Port Lotniczy Wrocław, która podniesie komfort podróżujących z i do stolicy Dolnego Śląska. Pierwszych gości nowy hotel powita już pod koniec 2025 roku.

 Rozpoczęta właśnie budowa hotelu to kolejny krok w rozwoju lotniska i wyjście naprzeciw oczekiwaniom podróżnych, a także reakcja na systematycznie rosnącą liczbę obsługiwanych pasażerów. W 2023 roku z usług Portu Lotniczego Wrocław skorzystało rekordowe 3,9 miliona pasażerów. Hotel zlokalizowany na terenie lotniska ma jeszcze bardziej zwiększyć komfort korzystania z bogatej oferty portu. Po ukończeniu inwestycji obiekt będzie funkcjonować w ramach sieci Hampton by Hilton.

Komfort pasażerów to nasz priorytet, a nowy hotel tuż przy terminalu będzie wyjątkowym udogodnieniem, zwłaszcza dla pasażerów podróżujących z samego rana czy też przylatujących wieczorem. Jestem przekonany, że podróżni będą z niego chętnie korzystać – mówi Cezary Pacamaj, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Wrocław.

Komfort pasażerów

Wzrost liczby pasażerów musi iść w parze z podnoszeniem jakości obsługi, do czego przykładamy szczególną uwagę. Nowy hotel to ogromny krok na drodze ku podniesieniu standardów. To również strategiczna inwestycja w infrastrukturę towarzyszącą, która zwiększy komfort pasażerów i da im możliwość noclegu bezpośrednio przy lotnisku – mówi Przemysław Myszakowski, Wiceprezes Zarządu Portu Lotniczego Wrocław.

W nowym obiekcie goście będą mieli do wyboru zakwaterowanie w pięciu opcjach: 73 pokoje typu „Family” z podwójnym łóżkiem i dodatkowo rozkładaną sofą (polecane w szczególności dla rodzin z dziećmi), 33 pokoje typu „Twin” z dwoma łóżkami, po 7 pokoi typu „King” z powiększoną przestrzenią i wanną lub z powiększonym łóżkiem oraz 2 pokoje dla osób z niepełnosprawnościami. Na parterze znajdzie się lobby z obszerną częścią barowo-restauracyjną. Łączna powierzchnia użytkowa obiektu na wrocławskim lotnisku to niemal 5 011 metrów kwadratowych.

 Szereg udogodnień dla gości

Hotel będzie usytuowany tuż obok parkingu B, przy wjeździe na teren lotniska. Obiekt spełni wytyczne marki Hampton by Hilton z szeregiem udogodnień dla gości i podróżnych Portu Lotniczego Wrocław. Techniki wykorzystane przy budowie zapewnią odpowiednią izolację dźwiękową. Dodatkowo do hotelu będą przylegać część ogrodowa i tarasy. Goście hotelu będą mieli do dyspozycji strefę fitness zlokalizowaną na najwyższym piętrze, z której doskonale widoczny będzie terminal lotniska oraz startujące i lądujące samoloty.

 

Foto: mat. prasowe