W ostatnich dniach w internetowych serwisach nieruchomościowych pojawiły się ogłoszenia dotyczące wynajmu pokoi w samym centrum Wrocławia. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że 25 wystawionych pokoi mieści się w jednym mieszkaniu, zatem jednocześnie może je zamieszkiwać aż 27 osób.

Mieszkanie znajduje się na Starym Mieście, przy ul. Rynek 60. Jak opisuje właściciel, lokal został podzielony na:

  • 23 pokoje jednoosobowe,
  • 2 pokoje dwuosobowe,
  • 2 aneksy kuchenne,
  • 4 łazienki,
  • przedpokój.

Każdy z pokoi jest umeblowany i wyposażony w biurko, krzesło, tapczan, półki na książki i szafę. Do dyspozycji lokatorów są ogólnodostępne pralki, lodówki, czajniki, płyty indukcyjne, kuchenki mikrofalowe, odkurzacz, deska do prasowania i suszarki na pranie. Co ciekawe, poszczególne pomieszczenia zostały podzielone w taki sposób, że sąsiadujący ze sobą lokatorzy mają w swoich pokojach po pół okna i pół grzejnika.

Zgodnie z informacjami zawartymi w jednym z ogłoszeń, miesięczny koszt czynszu najmu za jednoosobowy pokój to około 1300 zł. Obowiązuje również kaucja zwrotna.

Zamieszczona przez właściciela mieszkania oferta wzbudziła wiele emocji wśród internautów, których opinie są bardzo zróżnicowane. Część z nich określiła tę sytuację mianem patodeweloperki, natomiast inni uważają, że jest to pewnego rodzaju alternatywa dla akademików.

Ogłoszenia zniknęły już z portali, jednak nie wiadomo, czy ze względu na zamieszanie medialne, jakie się wokół nich wytworzyło, czy ze względu na to, że wszystkie pokoje znalazły już swoich lokatorów.

 

Foto: Google Grafika/Otodom