W czwartek (19 stycznia) zmarł prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego – Krzysztof Balawejder. Ostatnie pożegnanie prezesa MPK odbędzie się we wtorek (24 stycznia) na cmentarzu parafialnym Świętej Rodziny przy ul. Smętnej.

Krzysztof Balawejder pełnił funkcję prezesa zarządu MPK Wrocław od 6 maja 2019 roku. W tym czasie wytrwale realizował programy na rzecz modernizacji floty i wrocławskich torowisk, w tym słynną #TORYwolucję. Dał się poznać jako społecznik oraz pasjonat transportu miejskiego. Angażował się w liczne akcje charytatywne i społeczne. Był również zapalonym kibicem i chętnie współpracował z wrocławskimi klubami sportowymi.

Przed podjęciem pracy w MPK Wrocław w latach 2012-2019 stał na czele spółki POLBUS-PKS. W latach 2003-2014, zaangażowany był także w pracę w Ministerstwie Skarbu Państwa, związany także z Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim. Ukończył politologię, a następnie studia doktoranckie na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego, był założycielem i członkiem Stowarzyszenia Absolwentów i Studentów Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

– Ten sam rocznik co ja. Super obywatel Wrocławia. Super Prezes. Super kibic. Oddany miastu bezgranicznie. Wyraźny zawsze i z charakterem – tak jak w życiu trzeba. Zmienił oblicze naszego MPK i miasta. Dbający o pracowników. Zawsze mądrze lojalny ważnym sprawom – tak wspomina Krzysztofa Balawejdera prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

Ostatnie pożegnanie prezesa MPK rozpocznie się mszą świętą w kościele pw. Świętej Faustyny przy ul. Jackowskiego we wtorek (24 stycznia) o godzinie 14:00. Następnie kondukt żałobny przejdzie na cmentarz parafialny Świętej Rodziny przy ul. Smętnej we Wrocławiu, gdzie odbędzie się uroczystość pogrzebowa.

 

Foto: Miejsca we Wrocławiu