W niedzielę (19 lutego) przypadkowy przechodzień spacerując po Parku Szczytnickim, trafił na zwłoki psa. O odkryciu została poinformowana Ekostraż oraz funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Aktualnie trwa śledztwo mające na celu ustalenie okoliczności śmierci zwierzęcia.

Wszystkie osoby, które rozpoznają zwierzę ze zdjęcia i mogą pomóc w prowadzonym postępowaniu, proszone są o zgłoszenie się do najbliższej jednostki Policji bądź kontakt bezpośrednio z funkcjonariuszami jednostki prowadzącej sprawę. Gwarantujemy anonimowość – apeluje st. asp. Aleksandra Freus z KMP we Wrocławiu.

Najprawdopodobniej pies został przyniesiony do parku w nocy przez nieznaną osobę.

Pies ma ślady dziwnych obrażeń – wygląda na to, że ktoś odciął mu część ciała, być może celem usunięcia chipa. Policja była na miejscu, na nasze zlecenie i koszt zostanie wykonana sekcja zwłok psa, celem ustalenia, co się stało… – relacjonuje Ekostraż.

Każdy, kto mógłby pomóc w ustaleniu właściciela zwierzęcia, proszony jest o kontakt z dyżurnym Komisariatu Policji Wrocław-Śródmieście pod numerem tel. 47 871 43 58, 47 87 132 90 lub z Naczelnikiem Wydziału Kryminalnego tel. 47 871 41 20, kom. 601-812-364.

 

Foto: KMP Wrocław