Kiermasz na rzecz bezdomnych zwierząt, trening w parku, a może zlot food trucków na Psim Polu? Sprawdziliśmy, jakie darmowe atrakcje czekają na wrocławian w najbliższych dniach. Zdecydowanie warto zaplanować sobie weekend i wziąć udział w ciekawych wydarzeniach.

1. Wiosenny kiermasz charytatywny przy Wrocławskim Schronisku

Podczas kiermaszu będzie można nabyć w zamian za finansową cegiełkę m.in. koszulki schroniskowe, torby czy rozmaite gadżety. Na amatorów słodkości czekać będą rozmaite ciasta upieczone przez darczyńców. Podczas kiermaszu można również odwiedzić schronisko i poznać zwierzęta, które aktualnie czekają na opiekunów.

Gdzie: TOZ Wrocław, ul. Ślazowa 2
Kiedy: niedziela 8 maja, godz. 11:00-16:00

2. Niedzielne śniadanie w Parku Andersa

Park Śniadaniowy to wydarzenie stworzone z myślą o miłośnikach celebracji długich i smacznych poranków. W każdą niedzielę można tam spróbować lokalnych produktów, odkryć nowe smaki, wziąć udział w rozmaitych aktywnościach i spędzić czas na świeżym powietrzu. Pojawią się foodtrucki oferujące różnorodne dania śniadaniowe, nie zabraknie również produktów na wynos, a także trunków, które będą dostępne w pobliskim Forest Barze.

Gdzie: Park Andersa, ul. Kamienna
Kiedy: niedziela 8 maja, godz. 9:00-16:00

3. Smaczny Weekend na Psim Polu – Zlot Food Trucków

Rynek Psiego Pola we Wrocławiu zamieni się w najsmaczniejsze miejsce w regionie. Przygotowaliśmy dla Was SMACZNY WEEKEND – przez 2 dni będziecie mogli skosztować smakowitego kunsztu szefów kuchni z całej Polski. Zaserwujemy Wam również wyśmienite piwa rzemieślnicze i koncernowe, a to wszystko w towarzystwie przyjemnej dla ucha muzyki! – zachęcają organizatorzy.

Gdzie: Rynek Psiego Pola
Kiedy:
– sobota 7 maja, godz. 12:00-22:00
– niedziela 8 maja, godz. 12:00-21:00

4. Sprzątanie Twierdzy Wrocław

Załoga Fortu Piechoty nr 4 Lisia Góra zaprasza wszystkich sympatyków, pasjonatów oraz każdego kto chce pomóc w sprzątaniu fortu wchodzącego w skład Twierdzy Wrocław. Każdy kto chce przyczynić się do odbudowy tego miejsca, przeżyć ciekawą przygodę i dotknąć historii, powinien zarezerwować sobie czas już w najbliższą sobotę. W zamian za pomoc w porządkowaniu, załoga Fortu Piechoty oferuje kiełbasę z ogniska, oprowadzenie po obiekcie i wspaniałą atmosferę.

Gdzie: Fort Piechoty nr 4 Lisia Góra, ul. Przejazdowa (na końcu gruntowej drogi między działkami ROD, za wałem, w lewo i do końca)
Kiedy: sobota 7 maja, start godz. 10:00

5. Zielone Treningi Plenerowe – Park Skowroni

W wybrane soboty maja spotkamy się w parkach, lasach i innych terenach zielonych, by wspólnie wykonać trening ogólnorozwojowy. Po treningu posprzątamy obszar wokół miejsca, gdzie ćwiczyliśmy. Uczestnicy nie muszą zabierać ze sobą żadnych akcesoriów do ćwiczeń ani środków ochrony do sprzątania – wszystko zapewnimy. Wystarczy wygodny strój i uśmiech – zachęcają organizatorzy.

Gdzie: zbiórka przed wejściem do Parku Skowroniego od ul. Armii Krajowej
Kiedy: sobota 7 maja, godz. 10:00

6. „MATKI WITAJĄ MATKI” – Solidarni z Ukrainą – piknik

Piknik odbędzie się 8 maja, czyli w terminie, kiedy w Ukrainie obchodzony jest Dzień Matki. Organizatorzy zapewniają miłą atmosferę, oprawę muzyczną, występy, ciekawe pokazy, słodkości i niespodzianki dla dzieci. Dostępny będzie także mini jarmark z wyrobami oraz rękodziełami ukraińskimi, stanowiska z ofertą Wrocławskich NGO oraz placówek miejskich, które będą do dyspozycji Matek z Ukrainy.

Gdzie: plac Wolności
Kiedy: niedziela 8 maja, start o godz. 15:00

7. Spotkanie z Polarnikiem Mateuszem Mandatem

Zapraszamy dzieci małe i duże na spotkanie z Polarnikiem Mateuszem Mandatem. Mateusz na swoim koncie ma udział w trzech Wyprawach Polarnych Polskiej Akademii Nauk w Polskiej Stacji Polarnej Hornsund na Spitsbergenie. Pełni tam rolę meteorologa. Pasją do Arktyki zaraził go tata, który od blisko 50 lat był meteorologiem i pracował na stacji w Lesznie. To właśnie tata zabrał go pierwszy raz na Arktykę. W trakcie spotkania Mateusz opowie o życiu, pracy i przygodach w Polskiej Stacji Polarnej na Spitsbergenie. Pokaże zdjęcia i filmy z dalekiej północy – informują organizatorzy wydarzenia.

Szczegóły i zapisy: CentrumAktywnosciTarnogaju@gmail.com

Gdzie: Centrum Aktywności Tarnogaju, ul. Gazowa 22
Kiedy: sobota 7 maja, godz. 13:00

8. Otwarcie Sezonu 2022 – Zawody torowe OPEN

Zawody torowe OPEN na Wrocławskim Torze Kolarskim dla amatorów i zawodników licencjonowanych. Podczas wydarzenia odbędą się konkurencje sprinterskie i endurance w kategoriach:
– OPEN,
– FUN,
– wyścig dla dzieci.

HARMONOGRAM:

 • 10:30 – 11:00 – Tor wolny dla zawodników,
 • 10:30 – 12:00 – Biuro zawodów,
 • 11:00 – 12:00 – Wyścig dla dzieci, ceremonia,
 • 12:00 – 13:00 – Kwalifikacje – OMNIUM SPRINT / ENDURANCE,
 • 13:00 – 13:30 – Hit & run – FUN,
 • 13:30 – 14:00 – 1/4 finałów sprint – OMNIUM SPRINT,
 • 14:00 – 14:30 – Eliminator – OMNIUM ENDURANCE,
 • 14:30 – 15:00 – 400 m ze startu zatrzymanego – OMNIUM SPRINT,
 • 15:00 – 15:30 – Sprint drużynowy parami – składy mieszane OMNIUM
 • 16:00 – 16:30 – Scratch – OMNIUM ENDURANCE,
 • 16:30 – 17:00 – 1/2 finałów sprint – OMNIUM SPRINT,
 • 17:00 – 17:15 – Longest Lap – OMNIUM / FUN / dla chętnych,
 • 17:15 – 17:45 – Finały Sprintów – OMNIUM SPRINT,
 • 17:45 – 18:00 – Ceremonia.

Gdzie: Wrocławski Welodrom im. Wernera Józefa Grundmanna, ul. Żmigrodzka 243
Kiedy: sobota 7 maja, godz. 10:00-19:00

 

Foto: Facebook/Park Śniadaniowy