W piątek (20 maja) wieczorem zmieni się organizacja ruchu na Popowicach, a kierowcy będą mogli skorzystać z nowych fragmentów ulicy Popowickiej. Będzie to związane z kolejną fazą budowy trasy tramwajowej.

– Kierowcy uzyskają możliwość wjazdu od strony osiedla ulicą Białowieską na ul. Popowicką i w ul. Wejherowską w kierunku Hali Orbita oraz basenów. Przebudowaliśmy tam sieci podziemne, powstała nowa jezdnia. Budujemy chodniki i drogi dla rowerów. Kierowcy skorzystają już też z nowych fragmentów ul. Popowickiej. Do Orbity też będzie można dojechać nadal przez Port Popowice – informują Wrocławskie Inwestycje.

Prace rozpoczną się w piątek (20 maja) na wylocie ul. Zajęczej na ul. Popowicką oraz wylocie ul. Niedźwiedziej na ul. Popowicką. Od tego momentu kierowców będą obowiązywać objazdy przedstawione na poniższej mapce.

Przypominamy, że nowa trasa tramwajowa przez Popowice połączy torowisko przy mostach Mieszczańskich z tym na ul. Milenijnej. Pobiegnie przez ulice: Dmowskiego, Długą, Starogroblową i Popowicką. Nowe torowisko będzie mieć blisko 4 km. Inwestycja obejmuje również stworzenie pełnej infrastruktury, prawie 5,5 km przebudowanych dróg i 21 nowych przystanków.

To jedna z największych inwestycji komunikacyjnych Wrocławia. Jest dofinansowana z Unii Europejskiej, a jej koszt to ponad 222 mln zł.

 

Foto: Facebook/Inwestycje we Wrocławiu