Jak informuje Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta, w czerwcu i w lipcu w stolicy Dolnego Śląska realizowane będą zdjęcia do filmu „Wrooklyn zoo” w reżyserii Krzysztofa Skoniecznego. W związku z pracą ekipy filmowej, na poszczególnych wrocławskich ulicach kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami.

W trakcie pracy filmowców, na kierowców będą czekać następujące utrudnienia:

1.) 16 czerwca (piątek) – pl. Katedralny i ul. Kanonia – ograniczenie możliwości zatrzymywania się i postoju w ramach części wyznaczonych miejsc postojowych oraz kierowanie ruchem (czasowe wstrzymanie ruchu).

2.) 21 czerwca (środa) – pl. Franciszkański (na całej powierzchni) – ograniczenie możliwości zatrzymywania się i postoju w ramach wyznaczonych miejsc postojowych.

3.) 16 lipca (niedziela) – ul. Gnieźnieńska (pomiędzy wiaduktami kolejowymi) – wyłączenie z ruchu odcinka ulicy.

4.) 24 lipca (poniedziałek) – ul. Jedności Narodowej (na wysokości numeru 117) i Wygodna (na wysokości numerów 1–11) – ograniczenie możliwości zatrzymywania się i postoju w ramach części wyznaczonych miejsc postojowych.

„Wrooklyn zoo”

Jak można przeczytać na stronie internetowej reżysera, Krzysztofa Skoniecznego, „Wrooklyn zoo” to podana w formie współczesnej baśni historia o potędze miłości, która dzięki determinacji w dążeniu do prawdy i pragnieniu wolności potrafi przezwyciężyć nienawiść, a nawet śmierć.

Film otrzymał dofinansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz z Wroclaw Film Commission – Dolnośląski Fundusz Filmowy / DCF – Dolnośląskie Centrum Filmowe.

 

Foto: Pixabay