To pierwsze takie miejsce we Wrocławiu. Idea „męskich szop” wywodzi się z Australii i jest popularna w wielu krajach. Z warsztatu, który stanie na Nadodrzu, będzie można korzystać bezpłatnie.

Na wrocławskim Nadodrzu została otwarta Męska Szopa, trzecia tego typu placówka w Polsce. Do tej pory działały tylko w Warszawie i Słupsku. To efekt współpracy wrocławskiego oddziału Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej, Wrocławskiego Centrum Seniora i sieci multimarketów Jula, partnera strategicznego projektu.

Męska Szopa to inicjatywa, która zrodziła się w Australii, ale sieć Men’s Shed, czyli męskich szop, działa z powodzeniem także w innych krajach, m.in. w Wielkiej Brytanii czy Holandii. Miejsca tego typu pozwalają majsterkowiczom z najbliższej okolicy bezpłatnie korzystać z w pełni wyposażonego warsztatu i realizować wspólne projekty. To miejsce spotkań i rozmów, sprzyjające integracji lokalnej społeczności oraz zachęta do aktywnego spędzania czasu. Oczywiście miejsce nie jest przeznaczone tylko dla mężczyzn.

Tu wstęp mają nie tylko doświadczeni majsterkowicze, ale także Ci początkujący, którzy szybko uczą się nowych umiejętności, jedni bardzo chętnie pomagają bowiem drugim. Dodatkowo na miejscu zawsze obecny jest instruktor, który chętnie służy radą przy wszelkich naprawach oraz dokładnie tłumaczy sposób działania szerokiej gamy specjalistycznych sprzętów i maszyn, w które Męska Szopa jest wyposażona.

 

Warsztat znajduje się przy ul. Paulińskiej 16 i jest czynny w poniedziałki i czwartki  w godz. od 14.00 do 18.00,

Oczywiście jest możliwość skorzystania z warsztatu w inne dni po uprzednim umówieniu się pod numerem 609 660 132.
Foto: MiejscaWeWroclawiu.pl