Niezwykła gra świateł i dźwięku, orkiestra na żywo, dziesiątki artystów, wrocławskie Duchy i historia miasta w XX wieku. Już 17 grudnia we wspaniałych wnętrzach Hali Stulecia odbędzie się multiwidowisko „Niebo” – ostatnia część „Kwartetu Flow” opowiadającego historię Wrocławia i jego mieszkańców. To spektakl będący kulminacją projektu i zarazem Ceremonią Zamknięcia Programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. To jednocześnie pierwsze wydarzenie Kwartetu, które rozegra się pod dachem – największym dachem Wrocławia, należącym do Hali Stulecia. „Niebo” jest historią trzech pokoleń kobiet, mieszkanek Wrocławia, ucieleśniających niezwykłą drogę, jaką przeszło miasto w XX wieku.

[addAdSense]

Multiwidowisko „Niebo” odbędzie się 17 grudnia 2016 roku w Hali Stulecia. Na sobotnie popołudnie zaplanowano dwa pokazy – o godzinie 14.30 (z myślą o rodzinach z dziećmi) oraz o 19.00. Dodatkowo,
w piątek, 16 grudnia, o godzinie 19.30 odbędzie się otwarty dla mediów i mieszkańców pokaz przedpremierowy. Wstęp na widowisko jest bezpłatny, obowiązują wejściówki. Zainteresowanie spektaklem „Niebo” jest ogromne. Ponad 12 000 wejściówek rozeszło się bardzo szybko, a zainteresowanie wrocławian nie słabnie. Dlatego została podjęta decyzja o zainstalowaniu specjalnego telebimu przy Pergoli i przeprowadzeniu transmisji podczas wszystkich trzech spektakli.

 

Foto: Tomasz Juszczak - MiejscaWeWroclawiu.pl