W środę (20 marca) rolnicy wznowią protesty na terenie województwa dolnośląskiego. Jak informuje Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego, zapowiedziano ponad 580 protestów, w których szacowany jest udział blisko 70 tysięcy osób. Rolnicy w wielu miejscach będą blokować wjazdy i zjazdy na obwodnicę Wrocławia oraz autostradę A4, dlatego najlepiej całkowicie unikać tych tras.

Istnieje ogromne ryzyko, że po wjechaniu, będzie ogromny problem, aby z drogi zjechać. W skrajnych przypadkach może dojść do sytuacji, że będziemy zmuszeni jechać nawet przez kilkadziesiąt kilometrów, zanim znajdziemy niezablokowany zjazd. Natomiast w całkiem ekstremalnej sytuacji, zjechanie możliwe będzie dopiero np. na terytorium Niemiec (w przypadku jazdy na zachód) – przestrzega Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego ws. nadchodzących protestów rolników.

Jeżeli chodzi o drogi na terenie powiatu wrocławskiego, w środę (20 marca) utrudnienia w ruchu mogą wystąpić w następujących lokalizacjach:

 1. Kobierzyce:
  – Urząd Gminy Kobierzyce – Rondo Magnice – Domasław – Bielany Wr. – stara trasa DK8 w obu kierunkach,
  – utrudnienie w ruchu wzdłuż jednego pasa na wysokości salonu VOLVO do granicy Wrocławia,
  – węzeł Kobierzyce na wysokości DK 35 w kierunku ronda Magnice.
 2. Cesarzowice:
  – utrudnienia w ruchu na odcinku drogi krajowej nr. 347 przejazd kolumny ciągników od miejscowości Cesarzowice w stronę Wrocławia do stacji paliw BP Mokronos Dolny i z powrotem.
 3. Bielany Wrocławskie:
  – Bielany Wrocławskie ul. Kolejowa – Wysoka do granicy Wrocławia w obu kierunkach.
 4. Małuszów:
  – Małuszów DK 35 do komisu AA Auto w obu kierunkach.
 5. Kąty Wrocławskie:
   protest polegający na dużych utrudnieniach w ruchu na drodze nr 347 (wiadukt nad A4) oraz w miejscach wjazdów i zjazdów z drogi 347 na autostradę A4 w kierunku Wrocław oraz Zgorzelec.
 6. Jordanów Śląski:
  – parking przy cmentarzu. Blokada skrzyżowania drogi krajowej nr 8 (drogi powiatowej nr 2075 D) drogi powiatowej nr 1967 D.

Wrocławscy policjanci apelują, by wybierać alternatywne trasy i stosować się do poleceń obecnych na miejscu funkcjonariuszy.

Aktualna lista protestów zaplanowanych w województwie dolnośląskim: https://duw.pl/pl/dla-mediow/aktualnosci/19338,UWAGA-Duzy-Protest-Rolnikow-od-20032024r.html

Zakaz organizacji protestów rolniczych na terenie Wrocławia

Początkowo w planach rolników była ponowna blokada miasta, jednak prezydent Wrocławia wydał decyzje zakazujące organizacji protestów.

W związku z planowanymi na środę kolejnymi protestami rolników informuję, że mając na uwadze bezpieczeństwo, a przede wszystkim zdrowie i życie naszych mieszkańców, a także utrzymanie ruchu na najważniejszych arteriach miasta, wydałem cztery decyzje zakazujące organizacji protestów rolniczych na terenie administracyjnym Wrocławia – poinformował Jacek Sutryk.

Zakazy dotyczą czterech lokalizacji:

 • aleja Jana III Sobieskiego w dwóch kierunkach,
 • Wschodnia Obwodnica Wrocławia przez rondo ks. Jerzego Popiełuszki,
 • rejon Leśnicy – droga nr 94 – Rondo Żołnierzy Łącznościowców: blokada ulicy Malczyckiej, ulicy Średzkiej w kierunku Ronda i drogi 94,
 • skrzyżowanie ulic: Żmigrodzka – Jana Nowaka Jeziorańskiego – Ryszarda Kuklińskiego.

 

Foto: rafi_pic71