Remont pl. Jana Pawła II, który rozpoczął się w sierpniu zeszłego roku, został podzielony na pięć etapów realizowanych stopniowo aż do lipca 2022 roku. Inwestycja została przeprowadzona jako jedno z zadań TORYwolucji, czyli systemowego ulepszania infrastruktury komunikacji tramwajowej we Wrocławiu.

– Konsekwentnie realizujemy razem z MPK Wrocław program TORYwolucji. To dzięki tym inwestycjom tramwaje mogą jeździć po Wrocławiu szybciej i bez licznych wykolejeń. Kiedy zaczynaliśmy TORYwolucję, to mówiło się o częstych wykolejeniach. A my zdiagnozowaliśmy problem, przystąpiliśmy do działań i efekty tego widzimy, chociażby teraz na świeżo wyremontowanym placu Jana Pawła II – mówił Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Prace na placu Jana Pawła II trwały 11 miesięcy i objęły wymianę: skrzyżowania torowego na środku placu, czterech rozjazdów oraz dwunastu zwrotnic – w sumie niemal 800 metrów torów. Wymieniona została również wyboista nawierzchnia w pobliżu torów.

 

– TORYwolucja nie ma wakacji, kończymy kluczową inwestycję na placu Jana Pawła II, a jutro już zaczynamy kolejną – przy moście Zwierzynieckim. Przed nami w tym roku jeszcze blisko 10 inwestycji. Mimo trudnych realiów – zaburzonych łańcuchów dostaw, rosnących cen prądu czy oleju napędowego, działamy zgodnie z planem – mówił Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.

Zrealizowana inwestycja kosztowała 8 milionów złotych. Jak podkreśla MPK, jej wykonanie poprawi komfort jazdy wrocławian – zarówno kierowców, jak i pasażerów MPK Wrocław. Kluczowy węzeł przesiadkowy, na którym przecinają się trasy 22 linii tramwajowych i autobusowych, wraca do pełnej przepustowości w sobotę (16 lipca).

 

Foto: MPK Wrocław