Słyszeliście o podróży, w której miarą szczęścia są kilometry, a walutą – uśmiech i szczere chęci? Marzyliście, by nie martwić się o przebieg trasy – po prostu zaufać losowi i ruszyć w nieznane? Niezależnie od odpowiedzi, jeśli jest w tobie odrobina podróżniczego szaleństwa, zainteresować cię może największy wyścig autostopowy na świecie – Auto Stop Race! [addAdSense]


Już 29 kwietnia z kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu startuje 9 edycja tego nietypowego wyścigu. Po raz kolejny ponad 500 dwuosobowych zespołów będzie mieć okazję rywalizować ze sobą w wielkiej autostopowej podróży. Tegoroczny cel to położona w Chorwacji malownicza Fazana. Dystans, jaki trzeba pokonać stopem to około 1100 kilometrów.


Wszyscy, którzy dotrą na camping-metę mogą liczyć na ogromną ilość atrakcji. Wśród nich między innymi: nagrody dla najszybszych, koncerty, animacje na basenie, strefa chillout, bitwa na balony z wodą, zajęcia sportowe, strefy tematyczne i zabawa do białego rana. Tegoroczna edycja wprowadza również nowości, jak np. możliwość autostopowej rywalizacji polegająca na zaliczaniu pewnych kluczowych punktów na trasie.
Bez wątpienia projekt z edycji na edycję cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku do rozejścia się miejsc dla uczestników wystarczyło zaledwie 61 sekund. Ogromny sukces odniosła również akcja crowdfundingowa na portalu PolakPotrafi.pl, gdzie zebrano łącznie 157% całkowitej, potrzebnej do zrealizowania dodatkowych atrakcji kwoty. Organizatorzy poświęcają blisko rok swojej non-profitowej pracy mając przed sobą jeden cel – sprawić, żeby tegoroczna edycja była niezapomniana!


Informacje na temat projektu, relacje z poprzednich edycji oraz regulamin można znaleźć na stronach internetowych wyścigu: www.autostoprace.pl oraz http://facebook.com/AutoStopRace
I jak, gotowi na przygodę życia? Do zobaczenia w trasie!

 

Artykuł pod patronatem MiejscaWeWroclawiu.pl
Foto: mat. prasowy