W najbliższą niedzielę 10 maja 2020 r. zostanie otwarte targowisko przy Dworcu Świebodzkim. Handel będzie prowadzony zgodnie z nowymi wytycznymi opracowanymi we współpracy z służbami sanitarnymi.

Targowisko przy dworcu Wrocław Świebodzki, które przed pandemią związaną z koronawirusem było otwarte w każdą niedzielę, wznawia swoją działalność. Na początek będzie można tam handlować wyłącznie artykułami rolniczymi, ogrodniczymi, spożywczymi, chemią gospodarczą i meblami.

W związku ze zniesieniem części obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa powoli, przy wsparciu ze strony służb sanitarnych, ponownie uruchamiamy targowisko przy dworcu Wrocław Świebodzki. Na początek w dość ograniczonym zakresie. Jest to podyktowane świadomością, że dla wielu lokalnych i regionalnych podmiotów i rolników handel przy dworcu Świebodzkim jest istotnym źródłem dochodów w prowadzonej przez nich działalności – mówi Tadeusz Szulc, dyrektor PKP S.A. Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami we Wrocławiu.

Ponowne otwarcie targowiska przy dworcu Wrocław Świebodzki to również nowe zasady funkcjonowania, zgodnie z obostrzeniami sanitarnymi w związku ze stanem pandemii koronawirusa. Obowiązują one zarówno klientów, jak i handlowców.

  • Na plac będzie można dostać się tylko i wyłącznie przez dwa wejścia od strony ul. Robotniczej i Tęczowej.
  • Klientów obowiązują maseczki i rękawiczki.
  • Osoby wchodzące na targowisko będą liczone przez obsługę targowiska, tak żeby jednocześnie przebywała na nim tylko określona liczba osób.
  • Osoby prowadzące handel są zobligowane do posiadania maseczek lub przyłbic, rękawiczek oraz płynów dezynfekujących – dwie ostatnie rzeczy sprzedawcy muszą zapewnić również klientom.
  • Każdy handlujący musi na bieżąco dezynfekować swoje stanowisko.
  • Na terenie targowiska będzie obowiązywał nakaz utrzymywania min. 2-metrowych odstępów pomiędzy osobami w kolejce, a liczba klientów oczekujących na zakup nie może przekraczać 4 osób.

Targowisko przy dworcu Świebodzkim będzie czynne w niedziele w godz. 8-14.

 

Foto: Zbiory Fotopolska