Do 2020 roku budynek mieszczący się przy ul. Reja 53-55 był siedzibą spółki Wrocławskie Mieszkania. Gdy spółka się przeniosła, budynek z działką został sprzedany deweloperowi, a ostatecznie wyburzony. Teraz powstanie tam 58 nowych mieszkań.

Działkę zakupił deweloper Develia, który zaplanował na jej terenie budowę budynku mieszkalnego.

„Reja 55 to kameralny budynek mieszkalny zlokalizowany w sąsiedztwie Parku Stanisława Tołpy, zaledwie 1 km od Placu Grunwaldzkiego i niecałe 3 km od wrocławskiego Rynku. Projekt zakłada budowę 58 mieszkań o zróżnicowanych metrażach – od kompaktowych kawalerek liczących 32,5 m² po przestronne, 120-metrowe lokale. Każde mieszkanie, bez względu na metraż, posiada balkon. Z myślą o komforcie i bezpieczeństwie mieszkańców, w podziemiu budynku zaplanowano duży, nowoczesny garaż. Reja 55 to doskonały wybór dla osób, które chcą czerpać z możliwości oferowanych przez Wrocław – świetnie rozwiniętej infrastruktury, licznych atrakcji kulturalno-rozrywkowych, dostępu do komunikacji miejskiej, bliskości szkół i uczelni wyższych. Lokalizacja w centrum czyni tę inwestycję atrakcyjną również pod kątem zakupu mieszkania na wynajem” – można przeczytać w opisie inwestycji.

Budynek zostanie wybudowany na planie litery T, jedna część powstanie bezpośrednio przy ulicy, natomiast druga na terenie podwórka, co wzbudza niepokój okolicznych mieszkańców. Ich największą obawą jest niewielka odległość nowej inwestycji w stosunku do ich mieszkań. Deweloper zapewnia jednak, że projekt budynku jest zgodny z obowiązującymi przepisami, a potwierdzeniem tego jest wydane przez Wydział Architektury i Budownictwa pozwolenie na budowę.

Wizualizacje: Develia / Foto: Zbiory Fotopolska