Uczestnicy dwóch wydarzeń, które obędą się we Wrocławiu w sobotę 21 sierpnia, będą mieli możliwość skorzystania z usług SZCZEPCIObusa. Chętni będą mogli zaszczepić się podczas Wielkiej Wrocławskiej Potańcówki oraz w czasie trwania Europejskiej Nocy Literatury.

Od początku sierpnia we Wrocławiu można się szczepić w czasie dużych wydarzeń kulturalnych czy sportowych. Wrocławski SZCZEPCIObus zaszczepił już blisko 5 tys. osób, a do akcji włączają się także inne podmioty medyczne.

Na placu Piłsudskiego w sobotni wieczór (21 sierpnia) stanie mobilny punkt szczepień Wrocławskiego Centrum Zdrowia. Preparat Johnson&Johnson będzie podawany od godziny 19:00 aż do północy w czasie Europejskiej Nocy Literatury.

Wcześniej, o godz. 16:30 SZCZEPCIObus stanie na jednym z ważniejszych placów Wrocławia – przy Narodowym Forum Muzyki, w miejscu III Wielkiej Wrocławskiej Potańcówki Wolności.

SZCZEPCIObus parkuje już nie tylko we Wrocławiu – coraz śmielej przekracza granice miasta i zagląda do sąsiednich miejscowości. W sobotę (21 sierpnia) o 13:30 odwiedzi Strzeszów w gminie Wisznia Mała, gdzie tego dnia odbędą się dożynki.

W SZCZEPCIObusie podawane są jednodawkowe szczepionki Johnson&Johnson. Zaszczepić się można bez wcześniejszego umawiania się, rejestracji czy spełnienia innych formalności. Wystarczy mieć ukończony 18 rok życia, wziąć ze sobą dokument (dowód osobisty czy paszport).

Autobus – mobilny punkt szczepień (tzw. SZCZEPCIObus), to wspólna akcja miasta Wrocław, MPK Wrocław i Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego. Partnerem medycznym akcji jest Dolnośląskie Centrum Chorób Serca im. prof. Zbigniewa Religi MEDINET.

We Wrocławiu podano już ponad milion 33 tys. dawek szczepionki. Obie dawki przyjęło już ponad 62% mieszkańców stolicy Dolnego Śląska.

 

Źródło: mat. prasowe / Foto: MPK Wrocław