W czwartek 11 listopada ruszy nowy sezon lodowiska na Stadionie Wrocław. Obiekt będzie działać na drugim piętrze parkingu wielopoziomowego, widocznego od strony al. Śląskiej. Lodowisko pomieści jednorazowo do 100 osób.

Amatorzy zimowego ślizgania już niebawem będą mieli do dyspozycji kolejne wrocławskie lodowisko, które będzie czynne od poniedziałku do niedzieli w godz: 9:00 – 22:00. Ostatnie wejście możliwe będzie o godzinie 21:00. W dni meczowe godziny otwarcia mogą ulec zmianie.

Na miejscu dostępna będzie wypożyczalnia oferująca ponad 400 par łyżew – zarówno figurowych, jak i hokejowych, w rozmiarach od 28 do 48. Dla najmłodszych przewidziana będzie możliwość wypożyczenia kasków i tzw. pingwinków do nauki jazdy. Dostępna będzie także strefa szatni i możliwość naostrzenia łyżew.

Stadion Wrocław przypomina, że osoby korzystające z lodowiska zobowiązane będą do zachowania szczególnych zasad bezpieczeństwa, zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami:

  • Obowiązek zakrywania ust i nosa – osoby korzystające z lodowiska Stadion Wrocław zobowiązane będą do noszenia maseczek zakrywających usta i nos przed wejściem do obiektu, w kolejce do kasy, w szatni oraz podczas przemieszczania się w obiekcie.
  • Obowiązkowa dezynfekcja rąk – każda osoba na terenie obiektu zobowiązana jest do dezynfekcji rąk. Stacje do dezynfekcji rąk będą umieszczone przy wejściu, w szatni oraz przy toaletach.
  • Zachowanie dystansu społecznego min. 1,5 – 2 m.
  • Zalecana forma płatności – bezgotówkowa.
  • Bieżąca dezynfekcja pomieszczeń, m.in.  szatnia, toalety oraz okolice kas biletowych i wypożyczalni.
  • Sprzęt sportowy wypożyczany przez Stadion Wrocław oraz wykorzystywany na zajęciach zorganizowanych jest dezynfekowany po każdym użyciu. Do każdego wypożyczonego kasku klient otrzyma jednorazowy czepek.
  • Na teren obiektu nie będą wpuszczane i obsługiwane osoby, które nie będą miały zasłoniętych ust i nosa (maseczka lub przyłbica ochronna).

 

Źródło: Stadion Wrocław / Foto: Pixabay