Charytatywna sztafeta Wrocław Business Run wystartuje już 2 września o godzinie 10:30 spod Hali Stulecia. Przedstawiciele wrocławskich firm na trasie liczącej 3,9 km powalczą m.in. dla Ewy, Michała, Krzysztofa i Pawła.

Wrocław Business Run z każdą edycją zyskuje coraz większą popularność. Mimo że zapisy jeszcze trwają, już wiadomo, że w tym roku padnie rekord frekwencji. Drużyny, które chcą wziąć udział w wydarzeniu, powinny zarejestrować się jak najszybciej. Limit uczestników został zwiększony do 3000, jednak wolnych miejsc w tegorocznej edycji zostało już tylko niecałe 300.

Cieszymy się, że wrocławski biznes chętnie angażuje się w inicjatywy, takie jak Poland Business Run. Tworząc bieg, chcieliśmy nie tylko pomagać osobom, które zmagają się z niepełnosprawnościami narządów ruchu, ale także pragnęliśmy stworzyć przestrzeń sprzyjającą integracji pracowników i mieszkańców Wrocławia w słusznym celu– powiedziała Marta Hernik, Global Project Manager Poland Business Run, podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.

 

Dochód z pakietów startowych oraz środki zebrane w akcji towarzyszącej „Pomagam Bardziej” są co roku przeznaczane na pomoc osobom z niepełnosprawnością ruchową. Beneficjenci otrzymują wsparcie
w postaci dofinansowania do zakupu nowych protez, wózka czy rehabilitacji. W ubiegłym roku we Wrocławiu udało się zebrać prawie 100 tys. złotych. Tym razem biegacze powalczą dla czterech osób.

 

Bardzo doceniam to, że znalazłam się w gronie beneficjentów Wrocław Business Run. Każdy biegacz jest dla mnie bohaterem, ponieważ pomoże spełnić moje wielkie marzenie o nowej protezie. Dzięki niej będę mogła realizować swoje pasje, takie jak fotografia czy moda. Chciałbym móc podziękować za to każdemu z osobna – wspomina wzruszona Ewa Harapin, beneficjentka Wrocław Business Run 2018

 

Od pierwszej edycji organizację biegu wspierają firmy mające swoją siedzibę we Wrocławiu. W tym roku są to m.in. UBS, BNY Mellon, Cu Office, Colliers International, Accor Hotels i Komunikacja Plus.

 

Jako Sponsor jesteśmy zaangażowani już od paru lat, nasi pracownicy co roku entuzjastycznie podchodzą do tej inicjatywy, z zapałem i wielką przyjemnością uczestnicząc w biegu. Staramy się zapewniać naszym pracownikom czas, narzędzia i zasoby, aby aktywnie poprawić ich ogólne samopoczucie, co z kolei pozytywnie wpływa na nich, ich rodziny, lokalną społeczność i naszą działalność – podkreśla Martin Ring,ManagingDirectorBNY Mellon.

 

 Aby wziąć udział w biegu, wystarczy zebrać 5-osbową drużynę i zarejestrować ją na stronie www.wroclawbusinessrun.pl i opłacić wpisowe, które wynosi 350 zł netto za drużynę.

Organizatorzy wszystkich chętnych biegaczy zapraszają na ostatni trening przed biegiem., który odbędzie się w niedzielę, 26 sierpnia o godzinie 19:00 w Parku Grabiszyńskim. Zbiórka przy zbiegu ulic Skarbowców i Racławickiej od strony Górki Skarbowców. Szczegóły można znaleźć w wydarzeniu na Facebooku (https://www.facebook.com/events/2010057219211694/).

 

Foto: Mat. prasowy