W minioną niedzielę (31 lipca) na Podlasiu, a dokładnie w Augustowie odbyła się 25. edycja wydarzenia „Pływanie na byle czym”. Wśród najbardziej pomysłowych „pływadeł” znalazł się Wrocławski Tramwaj linii nr 17, który powstał przy wsparciu pracowników Zajezdni Tramwajowej Ołbin.

– Maria Koterbska i jej twórczość łączy nas po raz kolejny – artystka śpiewała o tym „jak mkną po szynach niebieskie tramwaje”, wspominała też „Augustowskie noce”. I właśnie w Augustowie pojawił się w weekend Wrocławski Tramwaj. W brawurowej imprezie rywalizują wymyślne konstrukcje. Jedną z nich był Wrocławski Tramwaj – dzieło panów Grzegorza Kaznowskiego i Witka Kozłowskiego, przy życzliwym wsparciu Pracowników Zajezdni Tramwajowej Ołbin – poinformowało MPK Wrocław.

Podczas 25. edycji imprezy „Pływanie na byle czym” nie rozegrał się tradycyjny wyścig, którego torem jest rzeka Netta. Odbyła się natomiast parada niezwykłych konstrukcji. Oprócz Wrocławskiego Tramwaju zaprezentowały się m. in. takie konstrukcje jak Wyspa Skarbów, Pływająca Lokomotywa czy Klatka Chomiczego Stadka.

Powstał mural upamiętniający wykonawczynię „Wrocławskiej piosenki”.

 

Foto: MPK Wrocław