Prace przygotowawcze do budowy Alei Wielkiej Wyspy cały czas trwają. Ukończenie tej ogromnej inwestycji, która ma połączyć Krzyki z Biskupinem i Sępolnem, planowane jest na 2023. Sprawdźcie, jak aktualnie wygląda teren budowy.

Aleja Wielkiej Wyspy to 3,4 km nowej drogi, która połączy ul. Krakowską z ul. Mickiewicza, dodatkowo Aleja będzie miała na tym etapie cztery skrzyżowania – z ulicą Krakowską, Olszewskiego, Dembowskiego oraz Mickiewicza. Inwestycja obejmuje również 9,5 km dróg dla rowerów, 12,5 km tras pieszych oraz dwa mosty – jeden powstanie nad Odrą a drugi nad Oławą.

Ponadto, w ramach inwestycji wybudowane zostaną dwa wiadukty: 70-metrowy nad ul. Wilczą oraz 27-metrowy nad ul. Wittiga. Planowane jest również wydłużenie tunelowego przejścia dla pieszych oraz przejazdu dla rowerzystów przy ul. Krakowskiej.

Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm Banimex i Azi-Bud z Będzina, natomiast koszt realizacji Alei Wielkiej Wyspy to 234 miliony złotych, który w całości finansowany jest z budżetu miasta oraz MPWiK.

Zobacz wideo przedstawiające, jak aktualnie wygląda teren budowy:

 

Tekst: CWC
Foto/Wideo: youtube/REBBMANN