Intensywne opady śniegu oraz niskie temperatury sprawiły, że warunki drogowe we Wrocławiu są trudne. Aby zwiększyć bezpieczeństwo kierowców, na ulice wyjechały pojazdy usuwające śnieg.

Ekosystem, czyli jednostka zajmująca się organizowaniem zadań związanych z całorocznym utrzymaniem czystości i porządku na terenie gminy Wrocław, w tym prac związanych z odśnieżaniem, poinformowała że na terenie miasta trwają intensywne działania w ramach „Akcji Zima”.

Śnieg usuwany jest z chodników i ścieżek rowerowych, a przede wszystkim z zasypanych dróg. W związku z tym na ulice miasta wyjechało ponad 50 pługosyparek, które nieustannie odśnieżają i zabezpieczają jezdnie przed śliskością.

Aby umożliwić mieszkańcom sprawdzenie, gdzie w danym momencie pracują pługosyparki jezdniowe i chodnikowe, Ekosystem udostępnił interaktywną mapę pokazującą aktualną lokalizację pojazdów. Płgosyparki oznaczone na mapie kolorem pomarańczowym znajdują się w bazach, gdzie zasypują się środkiem roztapiającym śnieg, tankują lub mają chwilową przerwę techniczną, natomiast oznaczone kolorem zielonym działają na ulicach.

Kliknij w mapę:

Tekst: CWC