W sobotę 13 listopada MPK rozpoczyna kolejne prace w ramach #TORYwolucji. Tym razem wymienione zostaną rozjazdy na pl. Dominikańskim. Jak informuje wrocławski przewoźnik, inwestycja będzie kosztowała 3 600 000 zł brutto, a jej koniec zaplanowany jest na pierwszą połowę stycznia. Wymienione rozjazdy nie tylko zwiększą bezpieczeństwo pasażerów, ale również komfort podróży.

Wymiana rozjazdów na placu Dominikańskim

W związku z planowanym rozpoczęciem prac związanych z wymianą rozjazdów na placu Dominikańskim od strony placu Społecznego, od 13 listopada 2021 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany na liniach tramwajowych 2, 3, 4, 5, 10 i 33.

Dwójka” w  w obu kierunkach będzie kursowała od Dworca Głównego przez ulicę Małachowskiego, Pułaskiego, plac Wróblewskiego, most Grunwaldzki do placu Grunwaldzkiego.

Tramwaje linii 3 zostaną skrócone do przystanku „Park Staromiejski” przy skrzyżowaniu ulicy Teatralnej, Skargi i Wierzbowej.

Czwórka” oraz tramwaje linii 10 będą kursowały w obu kierunkach objazdem od placu Dominikańskiego przez Halę Targową, plac Bema, ulicę Sienkiewicza, Wyszyńskiego i Szczytnicką do placu Grunwaldzkiego.

Tramwaje linii 5 zostaną skierowane od Dworca Głównego przez ulicę Kołłątaja do przystanku „Park Staromiejski” przy skrzyżowaniu ulicy Teatralnej, Skargi i Wierzbowej.

Tramwaje linii 33  zostaną kierowana objazdem w obu kierunkach od placu Orląt Lwowskich przez plac Legionów, ulicę Piłsudskiego, Małachowskiego, Pułaskiego, plac Wróblewskiego do mostu Grunwaldzkiego.

Dodatkowy przystanek i zmiana statusu przystanków w trasie linii K

Z dniem 13 listopada 2021 roku (sobota) zostanie uruchomiony dodatkowy przystanek w trasie przejazdu autobusów linii o nazwie „Mochnackiego” który zlokalizowany jest przy skrzyżowaniu ulicy Kamieńskiego i Mochnackiego. Przystanek będzie posiadał status przystanku „na życzenie”.

Dodatkowo z dniem 13 listopada 2021 roku (sobota) zostanie wprowadzona w trasie przejazdu autobusów linii K zmiana statusu przystanku autobusowego „Bezpieczna” który zlokalizowany jest przy skrzyżowaniu ulicy Obornickiej i Bezpiecznej z przystanku „na życzenie” na przystanek stały.

BILETY OKRESOWE

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię będą mogli podróżować bez żadnych dopłat autobusami linii na odcinku pl. Grunwaldzki – Krzyki – pl. Grunwaldzki.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię będą mogli podróżować bez żadnych dopłat autobusami linii D na odcinku pl. Grunwaldzki – Galeria Dominikańska – pl. Grunwaldzki.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 10 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat:
– autobusami linii na odcinku pl. Grunwaldzki – Galeria Dominikańska – pl. Grunwaldzki.
– tramwajami linii 33 na odcinku pl. Grunwaldzki – Pilczyce – pl. Grunwaldzki.

Celem przypomnienia, pasażerowie posiadający bilet okresowy na daną linię okresową mogą podróżować:
– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;

– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

Prace potrwają około 3-4 tygodni.

Zmiana rozkładu jazdy linii autobusowej 345

Na wniosek uczniów Liceum Ogólnokształcącego nr 2 im. Piastów Śląskich przy ulicy Parkowej. celem usprawnienia dojazdów do placówki oświatowej, z dniem 15 listopada 2021 roku (poniedziałek) zostanie wprowadzona zmiana rozkładu jazdy autobusu linii 345 uwzględniająca przyspieszenie odjazdów trzech pierwszych kursów w godzinach 7:00-8:30.

Z pętli przy Stadionie Olimpijskim autobus będzie odjeżdżał o godzinie 7:007:308:00 i kolejne kursy bez zmian zgodnie z obecnie obowiązującym rozkładem jazdy.

Z przystanku „Bartoszowice” przy ulicy Bacciarellego autobus będzie odjeżdżał o godzinie 7:107:408:10 i kolejne kursy bez zmian zgodnie z obecnie obowiązującym rozkładem jazdy.

Przedłużenie trasy przejazdu linii autobusowej 701

Z kolei od 11 listopada wprowadzona została zmiana trasy autobusów linii 701, która została przedłużona do przystanku „Hala Stulecia”.

 

Źródło: mat. prasowe / Foto: MPK Wrocław