Jak informuje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we Wrocławiu, w związku z modernizacją stacji prostownikowej „Racławicka”, która zasila trakcję elektryczną w rejonie ulicy Powstańców Śląskich i alei Hallera, w najbliższą sobotę (25 lutego) planowane jest wprowadzenie zmian w kursowaniu linii tramwajowych nr 2, 6, 7, 17, 20, 70 i 74.

W celu przeprowadzenia prac MPK Wrocław wyłączy rozdzielnicę napięcia prądu stałego, która odpowiada za zasilanie sieci trakcyjnej na ulicy Powstańców Śląskich i częściowo na alei Hallera. Aktualnie użytkowana rozdzielnica to sprzęt starego typu, a jej wymiana pozwoli na zmniejszenie ryzyka awarii trakcji na tym obszarze.

O szczegółach dotyczących zmian w rozkładach można przeczytać poniżej:

Linia 2

Tramwaje linii 2 zostaną skrócone do przystanku „Arkady (Capitol)” przy skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego i Świdnickiej i będą kursowały w relacji Biskupin – Arkady (Capitol) – Biskupin.

W kierunku pętli „Biskupin” pojadą przez ulicę Świdnicką, plac Teatralny i ulicę Teatralną.

Linia 6

Tramwaje linii 6 zostaną skrócone do przystanku „Arkady (Capitol)” przy skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego i Świdnickiej.

Kursy realizowane w kierunku pętli „Kromera”, od przystanku „Arkady (Capitol)” będą realizowane przez ulicę Piłsudskiego, Kołłątaja i Teatralną do ulicy Widok.

Linia 7

Tramwaje linii 7 zostaną skrócone do przystanku „Arkady (Capitol)” przy skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego i Świdnickiej.

Kursy realizowane w kierunku pętli „Poświętne”, od przystanku „Arkady (Capitol)” będą realizowane przez ulicę Piłsudskiego, Kołłątaja i Teatralną do ulicy Widok.

Linia 17

Tramwaje linii 17 zostaną skrócone do przystanku „Arkady (Capitol)” przy skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego i Świdnickiej i będą kursowały w relacji Sępolno – Arkady (Capitol) – Sępolno.

Linia 20

Tramwaje linii 20 zostaną skrócone do przystanku „Arkady (Capitol)” przy skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego i Świdnickiej i będą kursowały w relacji Leśnica – Arkady (Capitol) – Leśnica.

Linia 70

Tramwaje linii 70 zostaną skrócone do przystanku „Arkady (Capitol)” przy skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego i Świdnickiej i dalej pojadą przez ulicę Piłsudskiego i plac Legionów, plac Orląt Lwowskich i ulicę Marchijską do pętli „Wrocławski Park Przemysłowy” przy ulicy Robotniczej.

Linia 74

Tramwaje linii 74 zostaną skierowane od placu Legionów przez ulicę Grabiszyńską do pętli na Oporowie.

Komunikacja na ulicy Powstańców Śląskich i Hallera

Na odcinku Arkady (Capitol) – Klecina (pętla przy ulicy Giełdowej) – Arkady (Capitol) zostaną uruchomione kursy zastępczej linii autobusowej nr 702, która będzie kursowała z częstotliwością co 10 minut, a na odcinku Arkady (Capitol) – FAT – Arkady (Capitol) przez ulicę Powstańców Śląskich i aleję Hallera zostaną uruchomione kursy zastępczej linii autobusowej nr 720, która również będzie kursowała z częstotliwością co 10 minut

BILETY JEDNORAZOWE I OKRESOWE

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 2, 6, 7 lub 17 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 702 oraz autobusem linii:

  • 720 na odcinku Arkady (Capitol) – Hallera – Arkady (Capitol),
  • D na odcinku Arkady (Capitol) – Giełdowa (Centrum Hurtu) – Arkady (Capitol).

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 20 lub 70 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 720 oraz autobusem linii:

  • 702 na odcinku Arkady (Capitol) – Hallera – Arkady (Capitol),
  • D na odcinku Arkady (Capitol) – Hallera – Arkady (Capitol).

Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

Celem przypomnienia, pasażerowie posiadający bilet okresowy na daną linię okresową mogą podróżować:
– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

Tramwaje linii nr 2, 6, 7, 17, 20, 70 i 74 powrócą na ulicę Powstańców Śląskich i aleję Hallera w niedzielę (26 lutego).

 

Foto: Miejsca we Wrocławiu