W związku z planowanym rozpoczęciem przebudowy jezdni północnej, w sobotę (14 stycznia) zmieni się organizacja ruchu na ulicy Kosmonautów. Od weekendu kierowcy będą poruszać się nowym, dwukilometrowym fragmentem jezdni południowej. Inwestycja na tym odcinku jest realizowana w ramach dokończenia obwodnicy Leśnicy

Docelowo na ul. Kosmonautów od ul. Fieldorfa do kąpieliska Glinianki będą dwa pasy ruchu w każdą stronę, a okolicy skrzyżowań możliwości dla kierowców będzie jeszcze więcej – wyjaśniają Wrocławskie Inwestycje.

Co więcej, dzięki realizowanej inwestycji powstała również duża pętla autobusowa oraz nowy oświetlony chodnik po stronie południowej. Obok powstanie jeszcze droga dla rowerów.

Drogę dla rowerów i chodnik zaplanowano także po stronie północnej jezdni. Powstaną one w tym roku. Torowisko docelowo będzie zielone. Wykonawca ułoży na nim rozchodnik po kolejnym podbiciu, które jest zaplanowane również w tym roku – dodają Wrocławskie Inwestycje.

Inwestycja jest dofinansowana z Unii Europejskiej, a jej koszt to ponad 181 milionów złotych. Prace na ul. Kosmonautów mają zakończyć się w trzecim kwartale 2023 roku.

 

Foto: Facebook/Inwestycje we Wrocławiu