Ruszyła druga edycja akcji „KASZTANKI DLA HOSPICJUM”, w ramach której zbierając kasztany, można pomóc podopiecznym Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. W akcję mogą angażować się zarówno szkoły, jak i firmy, a także osoby prywatne.

Akcja „KASZTANKI DLA HOSPICJUM” polega na zebraniu jak największej ilości kasztanów i dostarczeniu ich w wyznaczone miejsce. Najlepiej gromadzić je w lnianych lub papierowych torbach oraz w kartonach.

To idealny pomysł dla rodziców na zabawę ze swoimi pociechami! Może to być też sposób na integrację w szkołach – zachęcają organizatorzy.

Zbiórka kasztanów rozpoczęła się 3 października i potrwa do końca miesiąca. Zebrane kasztany należy przynosić na teren Szkoły Podstawowej nr 84 (wjazd bramą od ulicy Ukrytej 20) od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:00.

Podczas pierwszej edycji akcji, przeprowadzonej jesienią 2021 roku, udało się zebrać niemal 42 tony kasztanów. Liczne zbiory zostały zakupione przez firmy farmaceutyczne, które przerabiają kasztany m. in. na maści i żele działające łagodząco, przeciwzapalanie i przeciwbólowo.

– Dochód ze sprzedaży kasztanów, podobnie jak w poprzedniej edycji, pomoże nam skutecznie podnosić jakość życia naszych podopiecznych – informuje Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

 

Foto: Pixabay