Miasto chce sprzedać zabytkową kamienicę przy ulicy Pawła Włodkowica 23. Cena wywoławcza to ponad 5 milionów złotych.20 grudnia ruszył przetarg na zakup kamienicy. Minimalna cena wynosi 5,35 miliona.

Kamienica od lat stoi pusta. W 2008 roku przeprowadzono gruntowny remont klatki schodowej, piwnic oraz instalacji sanitarnych. Naprawiono w tym czasie także dach i elewacje. Prace zakończono w 2009 roku i od tamtej pory świeci pustkami. Wyremontowany obiekt ma ponad 1100 metrów kwadratowych powierzchni oraz 500 metrów kwadratowych działki.

-Eu

Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, kondygnacje od drugiego piętra wzwyż mogą być przeznaczone na mieszkania. Aż trudno uwierzyć, że obiekt w takiej lokalizacji nie doczekał się jeszcze odpowiedniego wykorzystania. [addAdSense]

Warto dodać że nie jest to jedyny obiekt przy Włodkowica, który został wystawiony na sprzedaż.
W listopadzie miasto sprzedało zabytkowy budynek dawnego klasztoru Franciszkanów Reformatów. Zwycięzcą przetargu zostało Przedsiębiorstwo Budowlano-Konserwatorskie Castellum, które zapłaciło za działkę z zabytkowym budynkiem prawie 3,5 mln złotych.

 

Tekst: Dagmara Noszczyk
Foto: Fotopolska