Od czwartku (15 grudnia) kierowcy będą mogli korzystać z ronda znajdującego się na skrzyżowaniu ul. Halickiej z ul. Żernicką i nowo powstającą al. 11 listopada. Budowa ronda trwała pół roku. Kierowcy przez ostatnie miesiące jeździli jego północną nitką – teraz do ich dyspozycji będzie także południowa część.

Jak informuje ZDiUM, z ul. Halickiej i ul. Żernickiej korzystają kierowcy m.in. ze Złotnik, którzy omijają obciążoną dużym ruchem ulicę Kosmonautów. Zniesienie ruchu wahadłowego będzie więc dla nich dużym ułatwieniem.

Na terenie otaczającym rondo prowadzone będą dalsze prace, takie jak:

  • budowa dróg dla rowerów i chodników,
  • wykonanie nowych nasadzeń drzew i krzewów,
  • budowa muldy chłonnej, która okresowo pozwoli na zbieranie wód opadowych,
  • ustawienie ekranów akustycznych.

Aleja 11 listopada to ważny fragment, który dokończy obwodnicę Leśnicy. Jezdnia będzie miała 2 km długości. Kluczowymi elementami organizacji ruchu będą: wiadukt nad torami kolejowymi i właśnie rondo w okolicy ul. Halickiej. Aleja pozwoli kierowcom dojechać w kilka minut od al. prezydenta Kaczorowskiego do skrzyżowania ul. Kosmonautów i Fieldorfa – wyjaśnia Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta.

Koszt inwestycji, która jest współfinansowana z funduszy Unii Europejskiej to ponad 181 milionów złotych. Jej zakończenie planowane jest na drugą połowę 2023 roku.

 

Foto: Facebook/Inwestycje we Wrocławiu