Dziesiąty, wyjątkowy pokaz na zakończenie sezonu nauki tańca brzucha ze szkołą Mahtab. Poprzedni pokaz 'Szczypta Orientu’ zabrał widzów do Ogrodów Semiramidy… Gdzie będzie toczyła się akcja tegorocznego spektaklu? Przyjdź i zobacz! Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Czym jest taniec brzucha?

Bardzo istotne w tańcu orientalnym jest izolowanie od siebie poszczególnych części ciała i partii mięśni. Elementem bardzo charakterystycznym są tzw. shimmies, czyli grupa ruchów wprawiających całe ciało tancerki (np. shimmy earthquake, shimmy kolanowe) bądź jakąś jego część (biodra, ramiona, brzuch, dłoń, noga) w drżenie. Właściwe ruchy mięśni brzucha występują bardzo rzadko i jest ich tylko kilka (fala brzucha, shimmy przeponowe, popy, locki mięśni brzucha). Praca mięśni brzucha często stanowi natomiast wykończenie ruchów bioder lub klatki piersiowej.

Taniec brzucha jest sztuką żywą, która ciągle się rozwija i zmienia. Zakres wykorzystywanych ruchów i figur różni się w zależności od kraju, dlatego często wyróżnia się style narodowe. Dla laików jednak różnice te są trudno zauważalne. Tancerki często wykorzystują różnorakie rekwizyty, których użycie zwiększa możliwości ekspresji oraz uatrakcyjnia występ.

 

Miejsce: Ośrodek Działań Twórczych Światowid. Ul. Semopłowskiej 54a

Data: 1 lipca 2018 (niedziela), start o godzinie 17:00

Wydarzenie na FB: Tutaj